İkizler Köprüsü Hizmete Açıldı

İkizler Köprüsü Hizmete Açıldı
Advert
 
 
Ankara'da, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan polis memuru ikiz kardeşler Ahmet ve Mehmet Oruç'un Adana'da adını taşıyan köprü, düzenlenen törenle açıldı.
 
Şehit Polis Ahmet ve Mehmet Oruç İkizler Köprüsü’nün açılış töreni, Kasım Ener Caddesi ile Alparslan Türkeş Bulvarı kavşağında yapıldı.
 
Açılış törenine, Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Vali Yardımcısı Murat Süzen, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr Mustafa Kibar, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı’nda şehit olan Ahmet ve Mehmet Oruç kardeşlerin annesi Senem ve babası Ali Oruç, Şehit aileleri ve yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Şehitlerin babası Ali Oruç, çocuklarının anısı için anıta sık sık geleceğini belirttikten sonra köprünün yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek belediye yetkililerine sarılıp ağladı. Şehidin annesi Senem Oruç ise gururlu olduğunu kaydetti. Törenin başlangıcında köprünün yapım çalışmaları ve 15 Temmuz’da yaşananlarla ilgili video gösterimleri yapıldı. Daha sonra söz alan İl Müftüsü Hasan Çınar, Kur-an'ı Kerim'den sureler okudu ve şehitler için dualar edildi.
 
SÖZLÜ, "DİRENİŞ, ÜLKEMİZ İÇİN SİGORTA OLDU"
 
Daha sonra konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, açılışı gerçekleştirilen hizmeti tüm şehitlere ithaf ettiklerini belirterek, "Bu kalkışmaya karşı aziz milletimiz topyekun, farklı siyasi görüşlerden, sosyal katmanlardan, gerek sokaklarında gerekse TBMM’de siyasi partileriyle tek vücut, tek yürek olmuştur. Onun için 15 Temmuz direnişi cumhuriyetimize, kurtuluş savaşımıza, milli mücadelemize, Anadolu’ya adım atmamızdan bugüne kadar tüm kazanımlarımızın korunması adına bir sigorta olmuştur" dedi.
 
VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ, "ONLAR İÇİN SON, MİLLET İÇİN BAŞLANGIÇ"
 
Vali Mahmut Demirtaş ise 15 Temmuz’un Türkiye’ye operasyon yapmak isteyen FETÖ ile onların yerli ve yabancı işbirlikçileri için bir son, aziz millet için ise yeni bir başlangıç olduğuna dikkat çekerek, "Bu yeni başlangıcın seneyi devriyesinde hüzün ve sevincin iç içe geçtiği 15 Temmuzu milletimize yakışan vakarla idrak edeceğiz. Tek hareket noktamız, demokrasi, bağımsızlık, özgürlük ve vatan için sokağa çıkan şehitlerimizin aziz hatırasının yaşatılması, şehit yakınlarımız ile gazilerimizin bütün ihtiyaçlarının karşılanması ve millet olarak yaşadığımız bu hain darbe girişiminin asla unutulmaması, unutturulmaması olacaktır" diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından şehit aileleri ve protokol üyeleri tarafından köprünün açılış kurdelesi kesilerek, hizmete sunuldu.
 
 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şevkin: 7 Bin 700 Jeoloji Mühendisi İşsiz
Şevkin: 7 Bin 700 Jeoloji Mühendisi İşsiz
Onkoloji Sempozyumunun İlki Adana’da Yapıldı
Onkoloji Sempozyumunun İlki Adana’da Yapıldı