Dedesi Demokrat Parti Adana Milletvekiliydi

Dedesi Demokrat Parti Adana Milletvekiliydi
Advert
İstanbul’da yaşayan Adana kökenli tanınmış işadamı Cabbar Kibaroğlu, yılın işadamı ödülünü almaya hak kazandı..
Aslen Abdioğlu’ndan olan Kibaroğlu ailesi Adana bazında çok köklü bir geçmişe sahip.. Mahmut Kibaroğlu 1950 yılında Demokrat Parti’den Adana milletvekilliği yaptı.. Vekilliği süresince de tek kuruş maaş almadı, o paraya hiç dokunmadı..
Aile sadece siyasette değil iş dünyasında ve sosyal hayatta da etkindi.. Bugün Göğüs Hastalıkları Hastanesinin bulunduğu alan Kibaroğlu ailesince bağışlandı.. Hastanenin kaba inşaatı yine bu aile tarafından tamamlanarak devlete bağışlandı..
Kibaroğlu ailesinin İstiklal Savaşı’nda da önemli bir yeri var.. Fransızlara ve Ermeni komitacılara karşı Çukurova’da verilen mücadelenin en ön safında yer aldılar.. Bu nedenle ailenin 7 ferdi işgal kuvvetlerince Büyük Saat önünde idam edildi.. Atatürk, emperyalist güçlerin ülkemizden defedilmesinden sonra Kibaroğlu ailesini iki İstiklal Madalyası ile ödüllendirdi..
İşte bu saygın ailenin bir ferdi olan Cabbar Kibaroğlu ilkokulu Hayriye Kemal Kusun’da okudu.. Orta ve lise öğreniminin bir bölümünü Seyhan Işık Koleji’nde tamamladı, lise mezuniyet diplomasını ise Borsa Lisesinden aldı..
Cabbar Kibaroğlu yıllar önce yerleştiği İstanbul’da 1992’de Karagümrük Ülkü Ocakları Başkanlığı görevinde bulundu..
Yılın işadamı ödülüne hak kazanan Kibaroğlu, kendine ait mikrolamin (pres kapı) ve palet fabrikasında seri üretim gerçekleştiriyor, ayrıca İstanbul’da dev bir oto galerisinin de sahibi..
 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK Parti Tufanbeyli Meclis Üyelikleri Listesi
AK Parti Tufanbeyli Meclis Üyelikleri Listesi
Ceyhan Belediye Meclis Üyesi Adayları
Ceyhan Belediye Meclis Üyesi Adayları