İşte Adanalı İmzacılar...

İşte Adanalı İmzacılar...
Advert
CHP'de seçimli olağanüstü kurultay için imza toplayan muhaliflerde son durum.
Adana’da İnce yanlısı olarak imza atan kurultay delegeleri:
İmamoğlu ilçe Başkanı Kasım Köseoğlu, Sarıçam İlçe Başkanı Celal Güven’in eşi Dilşad Güven, Murat Öztanrıöver, Ceyhan’dan Cemal İlçi, milletvekili adayı Bülent Öğrü, Ertan Karaoğlu ve vazgeçirilir diye adı gizli tutulan iki delege.. 
Bu arada Egemen Gazetesi, Kılıçdaroğlu ekibinden Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın Muharrem İnce’den randevu talep ettiğini ileri sürdü. İddianın doğruluğu henüz kanıtlanmadı, gözler Zeydan Karalar’a çevrildi. 
CHP PM Üyesi Gaye Usluer, noter tasdikli imza sayısının dün 17:00 itibariyle 526 olduğunu söyledi. CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ise, 'Hafta sonuna kadar yeteri kadar sayı toplanacaktır' ifadelerini kullandı. Açıklama sırasında 5 delegenin daha imza verdiği ve imza sayısının 526'ya ulaştığı belirtildi. Yeterli sayıya ulaşılabilmesi için 108 delegenin daha imzası gerekiyor.
Ancak CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, olağanüstü kurultaya yönelik toplanan imzalar için, “438 imza toplayabildiklerini görüyoruz. Maksimum 470’e ulaşabilirler“ iddiasını ortaya attı. 
24 Haziran seçimlerinin ardından CHP’de olağanüstü kurultay toplanması için delegelerden imza toplanmaya başlamıştı. Olağanüstü kurultay için delege tam sayısının salt çoğunluğuna denk gelen 634 imzayla başvuru yapılması şart. Bu sayıya, imza toplamaya başlanmasından itibaren 15 gün içinde ulaşılması gerekiyor.
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye’de 405 Bin Suriyeli Çocuk Doğdu
Türkiye’de 405 Bin Suriyeli Çocuk Doğdu
Adana'ya Yeni Bir Hastane Daha Yapılacak
Adana'ya Yeni Bir Hastane Daha Yapılacak