Yüreklere Dokunan Görev Aşığı Müdürlere Veda...

Yüreklere Dokunan Görev Aşığı Müdürlere Veda...
Advert

 

                  Adana Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde yapılan proje ve çalışmalarla hükümlülerin meslek edindirilmelerini sağlayan, suç mağdurlara destek verilmesine öncülük eden, özellikle uyuşturucu bağımlılarının yeniden hayata kazandırılmasında büyük emekleri olan Adana Denetimli Serbestlik (DS) Müdürü Seydi Dağlı ile Adana Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ali Turan Karadağ için veda yemeği düzenlendi. 

            Kocaeli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’ne tayini çıkan Dağlı ile Söke T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü’ne atanan Karadağ için Göltepe Eğitim Tesislerinde düzenlenen veda yemeğine Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Başsavcı Vekilleri Cumali Tülü, Musa Ünel, Cumhuriyet Savcıları Necati Kazak, Erkan Ünlü ile DS ve cezaevi çalışanları katıldı.

‘KİMSENİN KAPISINI ÇALMADIĞI KİŞİLERE EL UZATTILAR’

            Veda yemeğinde konuşan Başsavcı Yeldan, Dağlı ve Turan’ın birçok başarılı projeye imza attıklarını belirterek, “4.5 yıl boyunca Adana’da dokunmadığımız herhangi bir konu başlığı kalmamış, herhangi bir sorun başlığını es geçmemişiz. Hiç gündemimizde olmayan, belki üzerimize vazife bile bulunmayan konulara değinmişiz. Kurumlarda çalışan uzmanlarımız, infaz koruma memuru arkadaşlarımız müdürlerimiz öncülüğünde başka hiçbir kamu görevlisinin girmediği, kimsenin kapısını çalmadığı mağdur, kimsesiz, bağımlı olan herkese ulaşmış, el uzatmış ve hepsinin hayatına dokunuşlar yapmıştır. Samimiyetiyle ve gayretiyle hem adliyemizde hem kendi şubesinde pozitif etkiler bıraktılar. Hep birlikte yaptığımız uygulamalar hem sürekli hale gelecek hem kalıcı olacak hem de örnek olma vasfını devam ettirecektir. Emekleri ve çalışmaları için müdürlerimize teşekkür ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

HEM MAĞDUR HEM HÜKÜMÜLÜLERİ TOPLUMA YENİDEN KAZANDIRDILAR

            Yaklaşık 5 yıldır Adana’da görev yapan Seydi Dağlı, birlikte görev yaptığı iş arkadaşlarıyla birlikte yürüttüğü proje ve çalışmalarla özellikle suç mağdurlarının ve uyuşturucu bağımlılarının tekrar topluma kazandırılmasına, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesindeki hükümlülerin çeşitli iş kollarında eğitilerek kamu yararına çalışmalarına katkı sağladı. Türkiye’de ilk kez uygulanan çalışmalara öncülük eden Dağlı, çalışma arkadaşlarına tek tek teşekkür edip yeni görev yerine uğurlandı. Hükümlülerin meslek edindirilmelerine olanak sağlayan Adana Göltepe Eğitim Tesisleri ile Tarım Açık Ceza İnfaz Kurumu’nun kente kazandırılmasında büyük emeği olan Ali Turan Karadağ da uzun yıllardır birlikte görev yaptığı çalışma arkadaşları tarafından hediyelerle uğurlandı.  

             

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Meteorolojiden Uyarı: Yağmur ve Fırtına...
Meteorolojiden Uyarı: Yağmur ve Fırtına...
Çukurova, Dijital Dünyaya Evsahipliği Yapacak
Çukurova, Dijital Dünyaya Evsahipliği Yapacak