Emeklilere Bayramdan Önce Hem Maaş Hem İkramiye...

Emeklilere Bayramdan Önce Hem Maaş Hem İkramiye...
Advert

Hükümet, 30 Nisan’da emeklilere, dul ve yetimlerine her yıl iki dini bayram öncesi 1000’er lira ikramiye verilmesini kararlaştırmıştı. Posta gazetesinde yer alan habere fgöre, bunun ilk ödemesi de 15 Haziran’daki Ramazan Bayramı’ndan önce yapılmıştı. Kurban Bayramı’na sayılı günler kala ikinci ödemenin ne zaman yapılacağı da merak edilmeye başlandı. İlk ödeme bayramdan 1 hafta önce yapılmıştı.

9 Ağustos kritik

Buna göre 12.5 milyon emeklinin ikramiyesi iki farklı günde yani 7 ve 8 Haziran’da yatırılmıştı. Kurban Bayramı 21 Ağustos’ta yaşanacak. Bayram tatili de 17 Ağustos’ta mesai bitimiyle başlayacak ve 9 gün sürecek. Bir başka deyişle ikramiyelerin bu tarihten önce ödenmesi bekleniyor. Bayrama hazırlıkta vatandaşa kolaylık olması için ödemenin 1 hafta önce yani 9-10 Ağustos’ta yapılması yüksek ihtimal.

3 gün sürebilir

Emekliye bayramdan önce sadece ikramiye değil maaş da ödenecek. Memur emeklisi maaşını 1-5 Ağustos’ta alıyor. Ancak SSK ve Bağkur emeklisi maaşını emeklilik kartındaki numarasına göre her ayın 17-28’i arasında çekiyor. Dolayısıyla bu emeklilere de bayramdan önce maaş ödemesi yapılacak. Yine Ramazan’daki uygulamaya bakarsak SSK ve Bağkur emeklisinin tahsis numarasına göre 14-15 ve 16 Ağustos’ta maaşını alması muhtemel.

31 Temmuz öncesi dilekçe verenler

Henüz aylık almaya başlamayan fakat SGK’ya dilekçesini 31 Temmuz itibarıyla, vermiş olanlar da aylık alabilecek. Emeklilerin emekli aylıkları nafaka ve SGK borcu dışında haczedilemiyor. Bayram ikramiyesi için de aynı durum geçerli olacak. Haczi bulunan emeklinin maaşı haczedilemeyeceği gibi, bayram ikramiyesine de haciz konulamayacak.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Fabrikalar Kapanıyor, İşsizlik Artıyor!”
“Fabrikalar Kapanıyor, İşsizlik Artıyor!”
Kaleci Kurtuluş’a Kampta Tatlı Sürpriz
Kaleci Kurtuluş’a Kampta Tatlı Sürpriz