”Hayatımı Hakkı Bindebir Kararttı”

”Hayatımı Hakkı Bindebir Kararttı”
Advert
Seda Tekindağ, basketbol oynadığı yıllarda geçirdiği trafik kazası dolayısıyla sağlık sorunları yaşadı. Geçirdiği kazanın hayatına yön vermesine engel olan Seda Tekindağ, güçlü duruşuyla hayata tutunmuş ve parkelere yeniden döndü. İşte, Seda Tekindağ hakkında bazı detaylar..
Seda Tekindağ, 1984 yılında dünyaya geldi. Galatasaray Spor Kulübü alt yapısından yetişen Seda Tekindağ, yıllarca Galatasaray ve Beşiktaş gibi büyük kulüplerde oynadı. 2010 yılında Ceyhan'da antrenmana yetişmeye çalışırken geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanmış ve uzun bir süre komada kaldı. Seda Tekindağ, geçirdiği talihsiz kazaya rağmen tüm zorlukları aşmasını bildi ve hayata tutundu.
Seda Tekindağ, 2016 yılında parkeye yeniden döndü. 
Seda Tekindağ'ın Posta Gazetesine verdiği röportaj;
“23 Ocak 2010’da Adana-Ceyhan karayolunda meydana gelen bir kaza, bir genç kızın hayatını tamamen değiştirdi. Bir otomobil, aşırı hız ve dikkatsizlik nedeniyle orta refüje çarpıp takla attı. O otomobili Adana’nın ünlü ailelerinden birinin oğlu, Veysel Hakkı Bindebir (27) kullanıyordu. Yanındaki koltukta ise milli basketbolcu, Ceyhan Belediyespor’un oyuncusu Seda Tekindağ (26) oturuyordu.
Otomobilden çıkarıldığında ağır yaralıydı. Hatta “Öldü” gözüyle bakıyorlardı. Hastaneye koma halinde vardı. Yoğun bakıma alındı. Günlerce her an ölebileceği söylendi... Ama Seda’nın hırsı ve yaşama arzusu onu hayata bağladı. Kazadan 22 gün sonra gözünü açtı, hayata döndü. 37 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra normal odaya alındı. Ama yürüyemiyor, konuşamıyordu. Hiçbir organını kullanamıyordu. Bu andan sonra müthiş bir hayat mücadelesine başladı Seda. Kendi deyimiyle bu durumda olmak ona yakışmıyordu, kalkmalıydı, yürümeliydi.
Belki artık basketbol oynayamazdı ama en azından tek başına dışarı çıkıp özgürce sokakları adımlayabilirdi. 
“Bir daha yürüyemez” denilen Seda şimdi yardımsız 30 adım atabiliyor. Refleksoloji denilen bir tedavi sistemiyle yürümeyi adeta yeniden öğreniyor. Seda’nın hayata tutunma hırsı gören herkesin gözleri yaşarıyor. 
Evet, Seda fiziken iyileşiyor ama ruhen yaraları çok fazla. Kazadan sonra erkek arkadaşının yaptıkları mesela... Hakkı Bindebir o kazadan hafif yaralı kurtulmuştu. Birkaç gün sonra da hastaneden taburcu edildi.
Yaşam savaşından sonra bu kez hukuk savaşı için kolları sıvayan 28 yaşındaki Tekindağ, kaza anında aracı kullanan eski erkek arkadaşı Veysel Hakkı  Bindebir ile kamyon sürücüsü  Kenan Tufan'a 75 bin TL manevi, 30 bin TL  maddi tazminat davası açtı. 
Bakalım yaşam mücadelesinden sonra bu davada da kazanan olacak mı.?
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK Parti Tufanbeyli Meclis Üyelikleri Listesi
AK Parti Tufanbeyli Meclis Üyelikleri Listesi
Ceyhan Belediye Meclis Üyesi Adayları
Ceyhan Belediye Meclis Üyesi Adayları