AK Partili Belediyelere İLBANK Vurgusu Yaptı

AK Partili Belediyelere İLBANK Vurgusu Yaptı
Advert

İller Bankası, borcu olan belediyelerin listesini açıkladı. İlk 5 sırada AKP’li belediyeler var. İller Bankasından köprü kredisi çıkmayan MHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bu duruma yorum yaptı ve “Kime verildiyse onların borcu çok“ Değerlendirmesinde bulundu

En çok kredi borcu 1 milyar 73 milyon lira ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait.

İLBANK'a kredi borcu en yüksek 5 büyükşehir belediyesi AKP'li çıktı. Listenin başında ise Bursa var. ‘Metal yorgunluğu' kapsamında istifa eden Recep Altepe'nin yıllarca başkanlığını yaptığı Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin borcu, 1 milyar 73 milyon TL.

Bursa'nın ardından ise AKP'li Fatma Şahin'in başkanı olduğu Gaziantep Büyükşehir Belediyesi geliyor. Gaziantep'in borcu. 821 milyon TL. AKP'li Zeki Toçoğlu'nun başkanı olduğu Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin 805 milyon, Tahir Akyürek'in başkanı olduğu Konya Büyükşehir Belediyesi'nin 699 milyon, Menderes Türel'in başkanı olduğu Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ise 614 milyon lira kredi borcu olduğu belirlendi. AKP'li 5 belediyenin İLBANK'a toplam kredi borcu 4 milyar 12 milyon lira olarak kayda girdi.

 

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK Parti Tufanbeyli Meclis Üyelikleri Listesi
AK Parti Tufanbeyli Meclis Üyelikleri Listesi
Ceyhan Belediye Meclis Üyesi Adayları
Ceyhan Belediye Meclis Üyesi Adayları