Milletvekili Çulhaoğlu, Enerji İhtisas Bölgesi’ni Meclise Taşıdı

Milletvekili Çulhaoğlu, Enerji İhtisas Bölgesi’ni Meclise Taşıdı
Advert

İYİ Parti Adana Millitvekili Dt. Mehmet Metanet Çulhaoğlu,  Ceyhan Enerji İhtisas Bölgesi’ni meclise taşıdı.

SORU ÖNENGESİ VERDİ

Grup Yönetim Kurulu ve İçişleri Komisyonu Üyesi Çulhaoğlu, yerli ve yabancı yatırımcının beklediği, Adana’ya enerji üssü olma avantajını sağlayacak olan Enerji İhtisas Bölgesi’yle ilgili olarak Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yanıtlanması talebiyle soru önergesi verdi.

“HALA KAMULAŞTIRILMADI”

Ceyhan  Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi’nin alan, sınır ve koordinatlarının 2007 yılında  tespit edildiğini anımsatan Milletvekili Çulhaoğlu,”2010 yılında bakanlar kurulu kararıyla bu alanda bulunan taşınmazların acale kamulaştırılması kararlaştırılmıştı ama halen  bu gerçekleşmedi” dedi.

Çulhaoğlu, Bakan Mustafa Varank tarafından yanıtlanması talebiyle meclis başkanlığına verdiği önergede şu soruları yöneltti:

“Ne kadar ödenek ayrıldı? Bu ödenek bu güne kadar kullanıldı mı? Kullanıldıysa nerelere ne kadar kulanıldı?

Şimdiye kadar bu proje için ayrılan 1341 hektar alanın kamulaştırılması yapıldı mı? Yapıldısa ne kadarlık alan kaç TL’ye kumalıştarıldı?

Bölge için hayati önem arzeden bu projeyi ne zaman tamamlamayı düşünüyorsunuz? Bu konuda gerçek manada bur çalışmanız var mı?  Konun önemiyle ilgili bölge halkına doyurucu bir açıklama yapmayı düşünüyor musunuz? 

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK Parti Tufanbeyli Meclis Üyelikleri Listesi
AK Parti Tufanbeyli Meclis Üyelikleri Listesi
Ceyhan Belediye Meclis Üyesi Adayları
Ceyhan Belediye Meclis Üyesi Adayları