Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yeni Atamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yeni Atamalar
Advert
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcılığına, Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü’ne atama yaptı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aldığı atama kararları Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kararlara göre Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına 26’ncı dönem AKP İstanbul Milletvekili Haydar Ali Yıldız atandı.
Yıldız, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi, AKP Beyoğlu Kurucu İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve AKP Beyoğlu İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. 26 Haziran 2009 tarihinde AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi ve İl Başkan Yardımcılığı-İl Seçim İşleri Başkanı ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı olarak görev yaptı. 2010 Referandum, 2011 Genel Seçimleri, 2014 Yerel Seçimleri ve 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde AKP İstanbul İl Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevlerinde de bulundu.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü’ne ise Turan Konak getirildi. 1973 yılında Trabzon’da dünyaya gelen Konak, 1990 yılında Trabzon İmam Hatip Lisesi’ni, 1994 yılında da İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. Konak, 1995 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesinde çalışma hayatına başladı. Bu kurumda sırasıyla; Encümen Müdür Yardımcılığı, Encümen Müdürlüğü, Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanlığı ve Encümen Üyeliği görevlerinde bulundu. Buradan da Başbakanlık İdari ve Mali İşler Başkanlığı’nda Daire Başkanlığı görevine atandı.
 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK Parti Tufanbeyli Meclis Üyelikleri Listesi
AK Parti Tufanbeyli Meclis Üyelikleri Listesi
Ceyhan Belediye Meclis Üyesi Adayları
Ceyhan Belediye Meclis Üyesi Adayları