Cinayetler Dahil Suç Makinasıydı

Cinayetler Dahil Suç Makinasıydı
Advert
Adana'da 18 yıl önce işlediği cinayet sebebiyle 20 yıl hapis cezasıyla aranan hükümlü, İstanbul'da 7 yıl önce de bir kişiyi öldürdükten sonra yakalanıp girdiği cezaevinden kaçınca Adana polisi tarafından yakalandı.
Seyhan’ın Gülbahçesi Mahallesi'nde meydana gelen olayda Mehmet Kozan (36) 17 Nisan 2000 yılında Adana'da Alaattin Demir isimli bir kişiyi öldürmek suçundan müebbet hapis cezasıyla yargılandı. Mahkeme hükümlüye müebbet hapis cezası verirken, Yargıtay bu kararı bozdu. Bu arada tutuklanma süresi 5 yıl olduğu için hükümlü bu süre göz önüne alınarak cezaevinden tahliye edildi. Yerel mahkemede tekrar görülen davada hükümlüye bu defa 'kasten adam öldürme' suçundan 20 yıl 2 ay 15 gün hapis cezası verildi. Ancak Mehmet Kozan kayıplara karıştı.
Güvenlik güçleri, hükümlüyü her yerde ararken 21 Eylül 2011 tarihinde İstanbul'un Bakırköy ilçesinde alacağını tahsil etmek isteyen Hasan Günday (37) iki kişi tarafından öldürüldü. Polis, cinayetten sonra yaptığı çalışmada cinayeti Mahmut ve Mehmet Kozan'ın işlediğini tespit etti. Her yerde aranan hükümlü, yakalanarak Osmaniye Cezaevine konuldu. Bu sürede zanlı yargılama sonucunda ikinci cinayetten de 15 yıl hapis cezası aldı. Ancak Mehmet Kozan Osmaniye Cezaevinden firar etti.
Adana polisi, firari katilin Gülbahçesi Mahallesi'nde saklandığını belirledi. Ekipler mahallede belirlenen adrese yapılan baskında hükümlüyü yakaladı. Emniyete getirilen zanlı işlemlerinin ardından önce adliyeye, oradan da cezaevine götürüldü.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK Parti Tufanbeyli Meclis Üyelikleri Listesi
AK Parti Tufanbeyli Meclis Üyelikleri Listesi
Ceyhan Belediye Meclis Üyesi Adayları
Ceyhan Belediye Meclis Üyesi Adayları