Hangi İlçede En Çok Kim İsteniyor!

Hangi İlçede En Çok Kim İsteniyor!
Advert
AK Parti AR-GE tarafından yaptırmakta olan belediye başkan adaylarının belirlenmesine ilişkin anketin ayrıntılarına ulaştık..
Ankara kaynaklı bilgilere göre, yerel seçimlerin zamanında yapılacağı anafikrinden yola çıkan AK Parti Genel Merkezi önce ilçeler, ardından iller, en son olarak ta Büyükşehir adayların belirlemek amacıyla iki aşamalı ankete başvuruyor..
Bu bağlamda SİAR (Siyasal Araştırma Şirketi) Adana’da iletişim (toplu SMS) yoluyla parti adı geçmeden ilçe seçmenlerine ‘kimi belediye başkanı görmek istediğini’ soruyor.. 
Seyhan, Çukurova ve Aladağ hariç Adana’nın tüm ilçelerinde iletişim yöntemiyle (bilgisayardan otomatik düşüyor) anketler tamamlandı.. Sonuçlar şu an Genel Merkezde.. Bayramdan önce bu üç ilçenin anketi de gerçekleştirilerek Ankara’ya iletilecek.. Son olarak seçmene SMS’le Büyükşehir’de AK Parti Belediye Başkan adayı olarak kimi görmek istediği sorusu sorulacak..
İlçelerde iletişim yoluyla yapılan ankette Ceyhan’da mevcut Belediye Başkanvekili Ali Alper Boydak, Pozantı’da mevcut Belediye Başkanı Başkanı Mustafa Çay, Tufanbeyli’de mevcut Belediye Başkanı Av. Remzi Ergü, Feke’de de AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Gün en çok istenen isimler oldu.. 
Anket çalışmasının ikinci aşaması ise ilçelerde Eylül, il ve Büyükşehirlerde Ekim-Kasım gibi yüzyüze kamuoyu araştırması şeklinde olacak.. AK Parti Genel Merkezi Bu konuda Türkiye’yi bölgelere ayırırken, Adana’da Face To Face (yüzyüze) araştırma SAROS ve GENAR anket firmalarınca birlikte yürütecek.. 
 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK Parti Tufanbeyli Meclis Üyelikleri Listesi
AK Parti Tufanbeyli Meclis Üyelikleri Listesi
Ceyhan Belediye Meclis Üyesi Adayları
Ceyhan Belediye Meclis Üyesi Adayları