Kılıçlı Köyü ‘Ali Baba’sını Unutmadı

Kılıçlı Köyü ‘Ali Baba’sını Unutmadı
Advert

Adana’nın Sarıçam ilçesine bağlı Kılıçlı Köyü sakinleri geçtiğimiz Ocak ayında 72 yaşında hayatını kaybeden ASKF eski başkanı merhum Ali Gülleri anısına çevre köylerden oluşan 8 takımın katılacağı turnuva düzenleyecek. 

Futbola olan tutkuları ve etkinlikleriyle son yıllarda dikkat çeken Kılıçlı Köyü, 8 ay önce hayıtını kaybeden Adana amatörünün duayen ismi Ali Gülleri anısına futbol turnuvası düzenliyor. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin de tam destek verdiği çevre köyler arasındaki futbol turnuvasının tanıtım toplantısı gerçekleşti. Merhum Ali Gülleri’nin oğlu Taşkın Gülleri’nin de katıldığı toplantıda takımlara son bilgiler verilirken turnuvanın komite başkanı Cengiz Yalman, turnuvanın centilmence geçmesini temenni etti, tüm takımlara başarı dileğinde bulundu. 

Kılıçlı Mahalle Muhtarı Mehmet Ekşi, gençlerin kötü alışkanlıklardan ve kahvelerden uzak tutmak için her yıl futbol turnuvası yaptıklarını belirtirken, “Bu kez turnuvamıza amatör futbolumuzun babası olan Ali Gülleri ağabeyimizin ismini verdik. Onun ismini böylece yaşatmak ve yeni nesile tanıtmak istiyoruz” dedi. Ali Gülleri’nin oğlu Taşkın Gülleri’de Kılıçlı halkına böyle bir nezaket ve düşünceli davrandıkları için teşekkürlerini iletti. Bu arada turnuvanın başlama tarihi 19 Ağustos olarak belirlenirken final karşılaşması ise 2 Eylülolarak açıklandı. Turnuvanın ilk maçı ise Kılıçlı  ile Sofulu takımları arasında oynanacak… Açılış maçı öncesi ise Adana İdmanyurdu Kadın Futbol Takımı gösteriş maçı yapacağı belirtildi. 

 

babameraba
istanbul evden eve nakliyat replika saat esenler evden eve nakliyat

düzce emlak

kurtköy evden eve nakliyat

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATOSEV’de Yeni Dönemde Yeni Hedefler...
ATOSEV’de Yeni Dönemde Yeni Hedefler...
Adana Valiliği Büyük Depremi Unutmadı
Adana Valiliği Büyük Depremi Unutmadı