Oya Berberoğlu: CHP’ye Çok Kırgınım

Oya Berberoğlu: CHP’ye Çok Kırgınım
Advert

CHP’nin tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu'nun eşi Oya Berberoğlu, partiye kırgın olduğunu dile getirirken “Adalet Yürüyüşü ve Adalet Kurultayı yapıldı, ama sonra bir şey yapılmadı. Çok yavaş kaldıklarını düşünüyorum” dedi.

CHP'nin tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu'nun eşi Oya Berberoğlu Evrensel'e konuştu.

24 Haziran’da CHP’den yeniden milletvekili seçilen Enis Berberoğlu, hâlâ cezarevinde. 14 aydır da tecritte. Yargıtay 16. Ceza Dairesi “İkinci kez milletvekili seçilmek dokunulmazlık kazandırmaz. Enis Berberoğlu’nun yargılamasını durdurmaz” kararından sonra, tepki olarak görüşe çıkmama, savunma yapmama kararı aldı, yaklaşık 20 gündür eşi ile, avukatları ile ve milletvekilleri ile görüşmüyor. Avukatları Yargıtay 17. Ceza Dairesine itirazda bulundu. Oya Berberoğlu ile bu süreçte evinde bir araya geldik, Enis Berberoğlu’nun cezaevi sürecinden, siyasete girmesine, verilen yargı kararlarından, nasıl tanıştıklarına ve CHP’deki tartışmalara pek çok şey konuştuk. Enis Berberoğlu’nun kimse ile görüşmeyerek kendisini ikinci kez tecride almasının sadece adaletsizliğe değil aynı zamanda siyasetsizliğe de bir tepki olduğu görüşünde Oya Berberoğlu. Başından beri pek çok hukuksuzluk yaşandığını dile getiren Oya Berberoğlu buna rağmen umudunu kaybetmek istemediğini belirtiyor.

Yargının siyasetin etkisinde olduğunu Fransız Gazeteci Loup Bureau, Gazeteci Deniz Yücel ve Rahip Brunson gerilimlerini hatırlatarak anlatıyor. Ve diyor ki: “Yargı bağımsızlığı deniyor, madem bizim yargımız bağımsız, madem siyaset müdahale etmiyor, eee bu pazarlıklar ne, yani bu memlekette nasıl güveneceğiz adalete? O zaman bekleyeceğiz ki Trump bizim için de bir tweet atıversin.”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK Parti Tufanbeyli Meclis Üyelikleri Listesi
AK Parti Tufanbeyli Meclis Üyelikleri Listesi
Ceyhan Belediye Meclis Üyesi Adayları
Ceyhan Belediye Meclis Üyesi Adayları