Kırım Türkleri Derneği'nde Başkan Hande Bozdoğan Oldu

Kırım Türkleri Derneği'nde Başkan Hande Bozdoğan Oldu
Advert

ADANA - Adana'da yeni kurulan Adana Kırım Türkleri Derneği'nin Başkanlığı'na Hande Sümer Bozdoğan seçildi. 
Kıyıboyu Caddesi'ndeki dernek merkezinde yapılan ilk genel kurulda üyelerin tamamının oyunu alan Hande Sümer Bozdağan, gösterilen ilgi ve verilen desteğe teşekkür etti. Başkanlığını Hande Bozdoğan'ın yürüteceği dernekte Onursal Başkan Fatih Karayandı olurken Başkan Yardımcılığına Ebruhan Karayandı getirildi. Yönetim kurulu ise Hacer Has, Kemal Kırım ve İkram Özkurt'tan oluştu. Kırım Türkleri Derneği'nin çok önemli bir amaçla kurulduğunu anlatan Bozdoğan, bundan sonra hiç durmadan Kırım Türkleri'nin sorunlarına çözüm üretmek için çalışacaklarını vurguladı. 
KIRIM TÜRKÜ SOYDAŞLARI İÇİN ÇALIŞIYOR
Üniversite yıllarından bu yana Kırım Türkü soydaşlarıyla ilgili çalışmalara katıldığını belirten Hande Sümer Bozdağan, şunları kaydetti:
"Prof.Dr. Hakan Kırımlı hocamın destekleri ile Ankara'da defalarca gençlik kurultaylarına katıldım ve soydaşlarımla tanışma fırsatı buldum. Konya'daki üniversite eğitimimin  ardından bankacılık sektöründe iş hayatına atıldım ve yöneticilikler yaptım. Şimdi aile şirketinde çalışıyor ve bir yandan da çocuklarımla ilgileniyorum. Yeni kurduğumuz Adana Kırım Türkleri Derneği'nde Kırım Türkü soydaşlarımızın sorunları ve taleplerine ilişkin sosyal bir faaliyet ağı içerisinde çalışacağız. Gece gündüz demeden elimizdeki tüm imkanları seferber ederek derneğimizin başarılı olması için çaba göstereceğiz."

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fizik Tedavi Uzmanları Adana’da Buluştu
Fizik Tedavi Uzmanları Adana’da Buluştu
Alışverişte Plastik Poşetler 25 Kuruş..
Alışverişte Plastik Poşetler 25 Kuruş..