“Kurtuluş Savaşı’nı Sizlerle Kazanacağız”

“Kurtuluş Savaşı’nı Sizlerle Kazanacağız”
Advert

ABD'nin ekonomik saldırıları karşısında hep birlikte direneceğiz.

Dolar silahı ve tehditleriyle ülkemizi boyunduruk altına alma hayali kuran Amerika'ya karşı milli bir duruş sergilemenin tam zamanı.

Ülke olarak tarihimin en büyük dayanışma örneğiyle dünyaya ne denli güçlü bir millet olduğumuzu göstermek ve bu büyük ekonomik saldırılardan zaferle çıkmamız için cephede canla başla savaşacak şirketlerimize destek olmak zorundayız.

Kamu ihaleleriyle kısa yoldan zengin olup köşe dönenleri kastedmiyorum elbette.

Parasını yatırım yerine repo, faiz ve dolardaki kur yükselişiyle arttırma gayretinde olan rantiyecilerde değil kastettiğim.

Desteği dünden daha fazla hak eden ve bizi bu zorlu ekonomik savaştan zaferle çıkartacağına inandığımız insanları, firmaları, ürettiğini ihraç ederek ülkemize döviz kazandıran sanayicilere yönelik destekten söz ediyorum.

Bazılarını kişisel kaygılarla bazılarını siyasi rant hesaplarıyla dün eleştirdiğimiz yada yerden yere vurduğumuz sanayicilere şimdi desteğin en büyüğünü en güçlüsünü vermek zorundayız.

Türkiye'nin bu ekonomik saldırılar karşısında zaferle çıkması için Adana yine önemli bir cepheyi oluşturuyor.

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk cumhuriyeti kurma sevdasının başladığı yer olarak Adana'yı göstermişti.

Ne demişti Mustafa Kemal Atatürk: Efendiler, bende bu vakayiin ilk teşebbüs hissi bu memlekette, bu güzel Adana’da vücut bulmuştur

Adanalı sanayici ve ihracatçılar bu sözü asla unutmamışlardır.

Yeni kurtuluş savaşımızda yine Adana ülkeme ilham kaynağı umut olacaktır.

Bize düşen görev o insanlara moral vermektir.

Şimdi eleştiri yada birbirimize düşme zamanı değil birlik olma günüdür.

Fatih TOSMUR öncülüğünde faaliyet gösteren Tosmur Group dünyanın lider kuruluşları arasında yer almış doğma büyüme bir Adana firmasıdır.

8 şirketi 2 bine yakın çalışanı ile 6 ana sektörde Türk ekonomisine katkı yapmaya devam etmektedir.

Bekir SÜTÇÜ'nün yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş. Türkiye'nin en başarılı bin ihracatçısı arasında 371. sırada yer almaktadır.

Bunlar Adana'nın yüzakı firmaları.

Sabancı ailesinin Temsa'sını nasıl gözardı edebiliriz ki.

Ve Türkiye'nin ikinci 500 listesinde liderliğe oturan Osman Nuri Oğuz'un yönetim kurulu Başkanlığını yaptığı Oğuz Gıda Adana, Sakarya ve Bolu'daki fabrikalarında gerçekleştirdiği üretimle ihracat gelirimize çok ciddi katkılar koymaya devam etmektedir.

Tekstilin bir zamanlar başkentiydi Adana.

Şimdide önemli firmalarıyla Türk ekonomisine katkı koymaya, istihdam yaratmaya devam etmekte geleneği sürdürme gayreti göstermektedir.

Adana Sanayi Odası Başkanlığı görevini yürüten Zeki Kıvanç'ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Kıvanç Tekstil ile  Mehmet Ali Bilici'nin öncülüğünde ilerleyen Bilici Holding, Faruk Aytek'in koordinesinde her geçen gün daha da büyüyen Aytek Tekstil ve Oğuz Tekstil firmalarınada bu zorlu savaşımızda önemli rol düşmektedir.

Deniz ürünleri ihracatıyla bir dünya markası yaratan Ali Can Yamanyılmaz'ın SASU'da bu kurtuluş savaşının önemli neferlerinden biri olacaktır.

Nuri Çomu'nun yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Sunar Mısır, Çalışkan ailesinin bir büyük marka haline dönüştürdüğü Beyza Piliç, Hıradağı ailesinin Hak Plastik fabrikaları, Bilal Nadir Gök'ün Adanus Plastik şirketi, Remzi Kar'ın birbiri ardına geliştirdiği yatırımlarıyla bugün çok önemli bir üretim tesisi haline gelen Yılmaz Elyaf ve diğerleri.

İşte kurtuluş savaşımızın cephedeki kahramanlarından bir bölümünü anlatmaya çalıştım sizlere.

Bu kahramanları uzun uzun, tek tek anlatmaya devam edeceğim.

Onların gücünü ve başarılarını okuduğunuzda Amerika'nın çirkin, aşağılık ve kibirle saldırganlığı karşısında Türkiye'nin kolay lokma olmayacağını anlayacaksınız.

Çünkü cephede savaşacak kahramanlarımızı biliyor, tanıyoruz.

Bu büyük savaşçılarımızı anlatacağım sizlere.

Onların tek ihtiyacı toplum olarak bizlerin yaratacağı moral ortamı.

İnanacağız, güveneceğiz ve başaracağız sonuçta hep birlikte kazanacağız.

Fatih Tosmur, Bekir Sütçü, Zeki Kıvanç, Nuri Çomu, Osman Nuri Oğuz, Faruk Aytek, Remzi Kar, Hıradığı Ailesi, Süleyman Çalışkan ve evlatları, Bilal Nadir Gök ve diğer kahramanlarımız.

Bu isimler taşın altına elini değil gövdesini koyanlar.

Servetlerini bankaların mevduat hesaplarından yükseltme gayretinde olmak yerine insanımıza iş ülkemizin ekonomisine katkı koyma düşüncesiyle risk alıp yatırım yapan, bacalarından duman tüten fabrika kuranlar.

Kısa yoldan köşe dönme yerine üreterek kazanma ve kazandırmayı kendilerine ilke edinmiş isimler.

Bu kahramanları anlatacağım sizlere.

Şimdi sadece kısa bir özet sundum.

ABD saldırılarından korkmayın

Burası Adana

Yiğit yatırımcıların diyarı sıcak ama cesurların memleketi Adana...

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK Parti Tufanbeyli Meclis Üyelikleri Listesi
AK Parti Tufanbeyli Meclis Üyelikleri Listesi
Ceyhan Belediye Meclis Üyesi Adayları
Ceyhan Belediye Meclis Üyesi Adayları