Adana’da FETÖCÜ Polislere Ceza Yağdı

Adana’da FETÖCÜ Polislere Ceza Yağdı
Advert
Adana'da FETÖ/PDY’ye ilişkin 2'si tutuklu 14 eski polisin yargılandığı davada, sanıklardan 9'u 1 yıl 6 ay 22 gün ile 7 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezasına mahkum edildi. 
2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar eski istihbarat polisi Mustafa Dağ ve eski 1. sınıf emniyet müdürü Mehmet Turgut Özkasap ile bazı tutuksuz sanıklar ve avukatları katıldı.
Dağ, telefonuna ByLock yüklemediğini ve kullanmadığını öne sürerek, "FETÖ/PDY terör örgütüyle bir bağım yok. 13 aydır tutuklu bulunmaktayım. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum." dedi.
Sanık Özkasap ise FETÖ terör örgütü üyesi olmadığını savunarak beraatini istedi. Diğer sanıklar da suçlamaları kabul etmeyerek beraat talebinde bulundu.
Savcı, tutuksuz sanıklar A.K, H.U, E.Y, M.K. ve İ.A'nın beraatine, diğer sanıkların cezalandırılmasına ve tutukluların mevcut hallerinin devamına karar verilmesi yönünde görüş beyan etti. 
Mahkeme, aralarında Dağ ve Özkasap'ın da bulunduğu 9 sanığı 1 yıl 6 ay 22 gün ile 7 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırdı, A.K, H.U, E.Y, M.K. ve İ.A'nın ise beraati yönünde karar verdi.
Tutuklu sanıklar Dağ ve Özkasap'ın tutukluluk halleri devam edecek. 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Fabrikalar Kapanıyor, İşsizlik Artıyor!”
“Fabrikalar Kapanıyor, İşsizlik Artıyor!”
Kaleci Kurtuluş’a Kampta Tatlı Sürpriz
Kaleci Kurtuluş’a Kampta Tatlı Sürpriz