“ABD Mallarını Boykot Ediyoruz, İktidarın Yanındayız”

“ABD Mallarını Boykot Ediyoruz, İktidarın Yanındayız”
Advert

 TÜMSİAD Adana Şubesinden ABD Mallarına Boykot !

 

Başkan Kutluca, ‘’Devletimizin Yanındayız’’

 

ADANA- TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca, ABD menşeli mallara boykot çağırısı yaptı. Başkan Kutluca, ‘’İşadamları olarak bizler, elbette dünya’nın açık pazar olmasını isteriz. Ancak,  bindiği dalı kesmeye çalışan bir ABD Başkanı var karşımızda. Olumsuz ve çözümsüz tavrının ABD’yi yalnızlığa ittiğinin farkında bile değil. Bir çok ülke ile yaşadığı krizde baskı ve yaptırım politikası uygulamaya çalışan ABD Başkanı,  bir gün dengelerin değişeceğini iyi hesap etmelidir‘’ şeklinde konuştu. 

Bu siyasi ve ekonomik savaş sürecinde Türkiye’den çok ABD’nin zarar göreceğini iddia eden Kutluca, ‘’Evet,  ülke olarak belki döviz açığımız var. Ama devletimizin aldığı ve alacağı diğer tedbirlerle, vatandaşlarımızın katkıları ve işadamlarımızın üreterek yapacakları ihracatları ile bu suni kriz, elbette fırsata çevrilecek, piyasalar rahatlayacaktır’’ açıklamasında bulundu.

Resmi gazetede yayınlanan ABD menşeli ürünlere boykot çağırısını yineleyen Kutluca, ‘’Her zaman olduğu gibi TÜMSİAD ailesi olarak, devletimizin yanındayız’’ ifadesini kullandı.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Fabrikalar Kapanıyor, İşsizlik Artıyor!”
“Fabrikalar Kapanıyor, İşsizlik Artıyor!”
Kaleci Kurtuluş’a Kampta Tatlı Sürpriz
Kaleci Kurtuluş’a Kampta Tatlı Sürpriz