Karamollaoğlu'ndan Yerel Seçimlerde 'İttifak' Yorumu

Karamollaoğlu'ndan Yerel Seçimlerde 'İttifak' Yorumu
Advert
 
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Yerel seçimlerde ittifak konusunu kimsenin gündeme getireceğini zannetmiyorum ama dirsek teması olur" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin yeni yönetim sistemine geçişini sağlayan 24 Haziran'daki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Milletvekili seçimlerinde SP’nin'nin Cumhurbaşkanı adayı olan ancak beklentilerin altında oy alan Temel Karamollaoğlu, ekonomi ve yerel seçimler konusunda değerlendirmelerde bulundu.

'BUGÜN YAŞANACAKLARI 10 SENE ÖNCEDEN DE GÖREBİLİYORDUK'

RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına konuk olan Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, ekonomiye ilişkin tespitlerine şöyle başladı: 
"Durum sıkıntılı. Bu bir anda meydana gelen bir problem değil. Biz bugün yaşanacakları 10 sene önceden de görebiliyorduk."

Ekonomide bugünkü sorunların yaşanmadığı dönemlere atıf yapan Karamollaoğlu, "İşsizlik hep yüksek seviyelerde kaldı. Dış ticaret açığı her zaman bizim aleyhimize oldu. Bütçe açığı da aynı şekilde." diye konuştu.

'DIŞARIYA MAHKUM HALE GELİRİZ'

Türkiye'nin dış borca mahkum hale geldiği tespitini yapan Karamollaoğlu, "Biz üretmiyorsak dış ticaretimiz artı vermiyorsa başka bir kaynağımız da yoksa, biz dışarıya mahkum hale geliriz." dedi.

'İSTİKRAR SAĞLANIRSA YATIRIMCI GELİR'

500 milyar dolara yaklaşan dış borca da değinen Karamollaoğlu, "Bir yerlerden mutlaka döviz bulunması icap eder. Döviz de bir ülkeye ancak yatırım yoluyla ya da borsa işlemleriyle gelebilir. Bunlar sıkıntılı. Para da Türkiye'ye gelirken tedirgin. Yatırımcılar ortamı yatırıma uygun görmüyor. Bu ancak içerde istikrarın sağlanmasıyla olur." görüşünü savundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bürosunda Avukata Bıçaklı Saldırı...
Bürosunda Avukata Bıçaklı Saldırı...
Büyükşehir’den Gençlere Doğal Yaşam Terapisi
Büyükşehir’den Gençlere Doğal Yaşam Terapisi