”Erken Yerel Seçim Yok”

”Erken Yerel Seçim Yok”
Advert
CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, erken seçimin gündemde olmadığını söyledi. Torun, başarılı belediye başkanlarını Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday göstereceklerini belirtti.
Seyit Torun, bir yıldan az süre kalan yerel seçimlere ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. 
Seçimlerin zamanında yapılması gerektiğini söyleyen Torun, "Eskişehir, Hatay gibi başa baş giden iller risk taşımıyor mu?" sorusuna  "Evet, Eskişehir'de milletvekili sayımız düştü ama orada Büyükerşen gerçeği var. Hatay'da Lütfü Savaş gerçeği var. Partili partisiz toplumun her kesimini kucaklayan belediye başkanları bunlar" yanıtını verdi.
Tosun, başarılı olduğunu düşündükleri belediye başkanlarıyla yeni dönemde de yola devam edeceklerini ifade etti.
Torun'un açıklamaları şöyle: 
Gündemde erken seçim yok. Bunu gerektirecek bir şey de yok. Bizim zamanında belediye başkanları görevden alınırken çağrımız olmuştu. Belediye başkanlarını, ağlatarak, baskı kurarak istifa ettiriyorlardı. Kayyım atamışlardı. Biz o zaman da demiştik ki; madem öyle milletin iradesini gasp etmeyin, seçim yapalım… O zaman gerekçeler daha geçerli olmasına rağmen erken seçim yapmayan zihniyet, şimdi neyi gerekçe gösterecek? Zaten seçimlere kalmış 3-5 ay. Belediye başkanları da kendilerini ona göre ayarlamış, plan yapmış. Korkuyorlar, korkudan da ‘ittifak' diyorlar. Biliyorlar ki içinde yaşadığımız süreçte halkın her geçen gün desteği azalıyor, her geçen gün kendileri için bir risk taşıyor. Ne kadar erken yaparsak yangından mal kaçırır gibi, ‘Halkın desteği azalmadan yaparsak, o kadar iyidir' mantığı düşünüyorlar. Bunu da daha iyi yönetmek, vatandaşa daha iyi hizmet vermek, sorunu çözmek adına değil, tamamen kendileri daha fazla zayıflamadan, siyasi olarak güç kaybetmeden, iktidarda kalma istekleri adına yapılmış bir taleptir. Biz de bu talebi kesinlikle kabul etmiyoruz. Seçimlerin zamanında yapılması gerektiğini düşünüyoruz.
Şu an için şurada ön seçim yapılacak, şurada merkez yoklaması yapılacak diyemem elbette. Ama bir yerde tartışmasız başarılı bir belediye başkanı vardır. Görevine devam ettiğinde oyumuzu artırmıştır artıracaktır, herkes hemfikirdir. Oralarda ön seçim yapmaya gerek yoktur Çünkü aday kendi profilini ortaya koymuştur. Ama başka yerde oyu düşmüştür artık başarısızdır. Seçim kazanması mümkün değildir. O da belirli değerlendirmelere tabii tutulur. Başarılı belediye başkanları ile devam ederiz. Başarısız olanlar için de belirli değerlendirmeler yapılır.
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bürosunda Avukata Bıçaklı Saldırı...
Bürosunda Avukata Bıçaklı Saldırı...
Büyükşehir’den Gençlere Doğal Yaşam Terapisi
Büyükşehir’den Gençlere Doğal Yaşam Terapisi