”Bahçeli Adana’da AK Parti’nin Önünü Kesti”

”Bahçeli Adana’da AK Parti’nin Önünü Kesti”
Advert
 
TBMM 25 ve 26. dönem milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş, Ak Parti ve MHP arasında yerel seçim ittifakına ilişkin önemli iddialar ortaya atarken, Bahçeli’nin Hüseyin Sözlü’nün adaylığını şimdiden ilan ederek olası ittifakta Adana’yı istediğini ileri sürdü.. 
Yarkadaş’ın iddiaları:
“AKP ve MHP, yerel seçimlerde yapacakları ittifak için pilot bölgelerde çalışma başlattı. Her iki parti de ilçe teşkilatlarına bu konuda görüşme / müzakere yetkisi veriyor. Çalışma, söz konusu ilçede yerel seçimde hangi partinin en yüksek oyu alacağının tespitiyle başlıyor.
AKP ile MHP arasındaki görüşmelerden biri de İstanbul'da yapıldı. Belediyeyi CHP'nin yönettiği bu ilçede, AKP'nin MHP'den daha yüksek oy alacağı tespiti yapıldı. Bunun üzerine MHP'liler dört meclis üyesi ve Meclis Başkanlığı'nın kendilerine verilmesini istedi.
Pilot bölgede yapılan bu çalışmada son kararı partilerin genel merkezleri verecek. Böylece 'doğal ve tabanda ittifak projesi' hayata geçirilecek. AKP, Bahçeli'nin memleketi Osmaniye'deki seçimlere asılmayacak ve MHP'ye jest yapılacak. MHP de Ankara ve İstanbul'a yüklenmeyecek.
Ancak MHP'nin öteden bu yana; İzmir, Adana ve Mersin'de kendilerinin desteklenmesini istediği biliniyor. Bahçeli bu konuda kararlı olduğunu göstermek için Adana B. Belediye Başkanı  Hüseyin Sözlü'yü şimdiden aday ilan etti ve pazarlığın önünü kesti. MHP İzmir için de ısrarlı..
AKP ise bu gelişmelerin yanı sıra, aday arama çalışmalarını sürdürüyor. Erdoğan, yakın çevresine "Büyükşehir belediyelerini şirket gibi ve  CEO mantığıyla yönetecek kişileri aday yapacağım" diyor. Bu bağlamda İzmir için İş insanı - İhracatçı, TFF eski Başkanı Mahmut Özgener'de yoğunlaşılıyor. Özgenerler İzmir'in köklü ailelerinden... AKP, Bahçeli'nin "İzmir ısrarı''na rağmen, CHP'nin güçlü olduğu bu kentte şansını bir kez daha denemek istiyor. Tabii ne olacağını hep birlikte göreceğiz. AKP İzmir'in yanı sıra İstanbul için de CEO Başkan arıyor.”
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
”AKP, AK Parti, Adalet ve Kalkınma Partisi”
”AKP, AK Parti, Adalet ve Kalkınma Partisi”
Kaşıkçı’nın Nişanlısı BM’de Konuştu
Kaşıkçı’nın Nişanlısı BM’de Konuştu