10 Genç Hukukçu Cübbesini Giydi

10 Genç Hukukçu Cübbesini Giydi
Advert


Adana Barosu'nda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan 10 genç hukukçu ruhsatnamelerini alarak avukatlık mesleğine başladılar. Mahmut Esat Bozkurt Avukatlar Salon’unda gerçekleştirilen ruhsat törenine Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Yönetim Kurulu Üyeleri, Avukatlar, Adliye personelleri ve aileler katıldı.

"ARAMIZA HOŞGELDİNİZ"

Av. Veli Küçük, yaptığı konuşmasında Avukat ailelerini ve büro avukatlarını tebrik ederek genç hukukçulara yol gösterici tavsiyelerde bulundu. Avukatlık mesleğine başlayarak hayatlarında yepyeni bir sayfa açacak olan genç meslektaşlarına seslenen Başkanı Av. Küçük, “Avukat yurttaşlarımızın en çok güvendiği kişiler olmalıdır, her şeyden önce yaşama ve insan haklarına duyarlı olmalıdır. İşte biz böyle bir mesleğin mensuplarıyız. Bu değerlerle birlikte mesleğimizi yaşatacak olan genç meslektaşlarıma olan inancımla aramıza hoş geldiniz diyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından Baro Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş genç meslektaşlarına toplu halde yemin ettirdikten sonra sırasıyla Şaban Bal, M. Emre Demir, Deniz Gökçe Kavaklı, Orçun Geç, Ahmet Karakeçe, Bilsen Tanyeli, Pınar Melisa Zöhre, Feray Duran, Sümeyye Nur Genç ve Cansu Bağdağı sırasıyla ruhsatnamelerini aldılar.
Genç hukukçulara cübbelerini; Av. Semih Gökayaz, Av. Cemil Çelikağ, Av. Bayram Sayar, Av. Kezbannur Özşahin Aksu, Av. M. Turan Özer, Av. Turgut Kocahan, Av. Süreyya Karagöl, Av. Aytaç Er, Av. Ramazan Coşkun, Av. Sefa Çakırtaş ve Bekir Bedir giydirdi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uyuşturucu Operasyonunda 25 Tutuklama!
Uyuşturucu Operasyonunda 25 Tutuklama!
Kamu Müteahhitlerinde Küreksiz Sevinci..
Kamu Müteahhitlerinde Küreksiz Sevinci..