Milli Eğitimde Kazım Baran Bilmecesi
Ali Pekmezci

Milli Eğitimde Kazım Baran Bilmecesi

Advert

Adana Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen FETÖ soruşturmasında BYLOCK kullandığı gerekçesiyle açığa alınanlar arasında çok ilginç bir isim dikkatimizi çekti:
KAZIM BARAN..
15 Temmuz darbe girişimi sonrasında düzenlenen demokrasi ve şehitler mitinglerinin müdavimiydi..
Milli Eğitim'deki operasyonun yalancısıyız; hem de üzerindeki BYLOCK'lu cep telefonuyla.!
Baran hakkında 'FETÖ ile Mücadele Komisyonunun üyelerinden biriydi' dense de bununla ilgili somut bilgiye ulaşılamadı.. 
Ancak daha önce Seyhan ve Çukurova ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde şube müdürlüğü yaptığı, son derece kritik kararlara imza attığı ortaya çıktı..
Kazım Baran'ın 2014'den itibaren okul müdürleri atamasında komisyon başkanlığı, 2015'den itibaren de sözleşmeli aday öğretmen komisyonunda görev yaptığı belirlendi..
Nakil ve atamalarda FETÖCÜ müdür ve öğretmenleri kolladığı iddia edilerek hakkında çok sayıda şikayet başvurusu da yapılmış.. 
Bu şartlar altında Kazım Baran'ın imzasından çıkan tüm işlemlerin mercek altına alınması kaçınılmaz.. 
Bilindiği gibi;
Geçen hafta aralarında Adana İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kazım Baran, Şube Müdürü Abdulhaluk Demir ve bazı okul müdürlerinin de bulunduğu 62 personel açığa alınmıştı.. 
TURAN AKPINAR'LA İLGİLİ DÜZELTME..
Bir de hak teslimi yapalım.. 
Burç Okulları'na kayyum atanmasından önce, 22 Aralık 2015'de Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu kurumun önünün açıldığına dair bir haber paylaşmış ve İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar'ı eleştirmiştik.. 
Meğer Akpınar bu yazılı talebi reddetmiş.. 
FETÖ ile mücadelede milat gösterilen 17-25 Aralık'tan iki yıl sonra yaşanan olayda, Burç Okulları'nın bursluluk sınavı düzenleme talebine Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün mahkeme kararıyla olur vermek zorunda kalmış.. 
Yayınladığımız 'olur belgesi' kazanılan mahkeme sonucunda verilen belge.. 
Bilakis Müdür Akpınar mahkeme kararıyla da olsa bursluluk sınavına katılım olmaması yolunda ilçe milli eğitim müdürlüklerine sözlü talimat bile vermiş.. Zoraki onaya rağmen FETÖ'nün mahkeme kararından yararlandırılmaması için ne gerekiyorsa onu yapmış.. 
Belge ve haber doğru olsa da perde arkasını da paylaşmak suretiyle gerçeklerin yazılması hakkaniyetli bir tavır olacaktır.. 
Biliniz istedik.. 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
”AKP, AK Parti, Adalet ve Kalkınma Partisi”
”AKP, AK Parti, Adalet ve Kalkınma Partisi”
Kaşıkçı’nın Nişanlısı BM’de Konuştu
Kaşıkçı’nın Nişanlısı BM’de Konuştu