Hüseyin Sözlü'nün Zor Seçimi!
Ali Pekmezci

Hüseyin Sözlü'nün Zor Seçimi!

Advert

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin Başkan Hüseyin Sözlü'den sonraki en etkili-yetkili ismi, 'yürekte değil cepte ülkücülerin' adeta tapındığı, MHP'li kurultay delegelerini tıpış tıpış Meral Akşener'in ayağına götüren Murat Cevheribucak..
Bu bir yanda..
Öte yanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için Adana'yı "Geldikleri gibi giderler" bilboardlarıyla donatan, 20 Mayıs 2015'de Cumhurbaşkanı'na Adana'ya gelmemesi çağrısında bulunan, "Yolsuzlukları bitireceğiz" sloganının mucidi Hüseyin Sözlü..
"MHP Genel Başkanlığına talibim.. Genel Başkan adaylığımı önümüzdeki hafta açıklayacağım" demecini veren Sözlü..
16 Nisan anayasa değişikliği referandumunda oyunun rengi ne olacak?
Adana Büyükşehir Belediyesi'nin gücü ve imkanlarını hangi uğurda kullanacak?
Lideri Devlet Bahçeli'ye gerçekten biat mı edecek, yoksa inançları doğrultusunda tavır sergilemeyi mi sürdürecek?
2014'de seçimi kazanırken aldığı sol oylara yönelik Atatürkçü-Cumhuriyetçi duruşu bundan sonraki yol haritası olmaya ne derece devam edebilir?
Siz de merak ediyorsunuzdur..
Bugüne kadar rengini belli etmediği gibi, bir zamanlar aleyhine sert kampanyalar yürüttüğü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı bu kez havaalanında bekledi.. 
Sözlü'nün seçimi zor..!
Konjonktür, seçenekler ve siyasi mazisi noktasında açmazları mevcut.. Sosyal medyadaki o zehir zemberek paylaşımları hafızalardaki yerini koruyor..
Tabii bir de 21 Şubat duruşması var.. 
Kimbilir, ihaleye fesattan yargılanmak aleyhine görülse de, referandum sürecini kendisi açısından 'çöldeki vaha' olarak kabul ediyor, belki de..
Şöyle bitirelim..
Siyasetin dikbaşlı ve asi çocuğu Adana Büyükşehir Belediye Başkanına hiçbir gazeteci çıkıp sormadı, "Referanduma yönelik tavrınız ne olacak?" diye.. 
Biz soralım.!
Dipnot; şu sıralar Devlet Bahçeli ile çekildiği arşiv fotoğraflarını yayınlamaktan bir an önce kurtulup, ilişki tazelemeyi de çok ama çok istiyordur..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”