GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-11-2020 23:34   Güncelleme : 20-11-2020 08:52

Başdanışmandan, Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesine...

Başdanışmandan, Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesine...
 

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç, HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve iş insanı Osman Kavala'nın tutukluluğu hakkında konuştu. Arınç, "Kavala'nın tutuklu kalmasına hayret ediyorum, Demirtaş'ın da tahliyesi olabilir" dedi.

Habertürk’te katıldığı programda Selahattin Demirtaş ve iş insanı Osman Kavala’nın tutukluğuna değinen Arınç şu ifadeleri kullandı;

“Belki şunu konuşmuşlardır diyerek, bu iddianameleri okuyarak isyan etmiştim. Çocuk bile yazmaz demiştim, cübbeyi bile giyesim gelmişti.. Kavala’nın tutuklu kalmasına hayret ediyorum, Demirtaş’ın da tahliyesi olabilir.”

İş insanı Osman Kavala’nın tutukluluğuna ilişkin Arınç, “Ey hâkim ve savcılar; Osman Kavala’nın hâlâ tutuklu kalmasına hayret ediyorum, tahliye edilmesi lazım” şeklinde konuştu.

Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli ile birlikte Kıbrıs gezisine katılan, Bahçeli’nin Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, Bülent Arınç’a büyük tepki gösterdi.  

Sözlü, Cumhurbaşkanı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Arınç’a “Bu adamın FETÖ ve etnik bölücülere muhabbeti bitmez. Devlet, hükümet bunları bağırsaklarından bir türlü atıp temizleyemedi.” diye tepki gösterdi. 

Bilindiği gibi yeraltı dünyasının isimlerinden Alaaddin Çakıcı’nın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözleri ve Devlet Bahçeli tarafından savunulması AK Parti tabanında da huzursuzluk yaratmıştı.