YEREL
Giriş Tarihi : 31-07-2021 14:45   Güncelleme : 31-07-2021 14:45

Karalar “Yaralarımızı Hep Birlikte Saracağız”

Karalar “Yaralarımızı Hep Birlikte Saracağız”

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan KaralarKozanKaraisalıSarıçam ve Aladağ ilçelerinde, çok sayıda noktada çıkan orman yangınlarında mağdur olan, evleri yanan, bahçeleri, tarlaları ve yaşam alanları zarar gören vatandaşları ziyaret etti, incelemelerde bulundu. Karalar, zarar gören vatandaşlara destek olacaklarını belirtti.

Zeydan Karalar, ilk olarak Kozan'ın Salmanlı, Mansurlu, Kızlarsekisi ve Akdam mahallelerine giderek, evleri yanan, yangından dolayı mağdur olan vatandaşlarla bir araya geldi.

Evi yanan Kızlarsekisi Mahalesi sakini Cumali Yücel ve evleri yanan, zarar gören diğer vatandaşlarla görüşen Karalar, mağdur vatandaşların yanında olacaklarını söyledi.

Daha sonra Aladağ ilçesine geçen Başkan Karalar, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Ardından Aladağ'ın Topallı Mahallesine geçen Başkan Zeydan Karalar, burada da evleri, bahçeleri, ahırları, tarlaları yanan vatandaşlarla görüştü. Karalar, "Hem ülkemizin, hem de Adanamızın çok sayıda noktasında bir anda yangın çıkması elbette sabotaj olabileceğine dair çeşitli soru işaretlerini beraberinde getiriyor. Adana'da yaklaşık 20 noktada yangın çıktı ve hala devam eden yangınlar var. Yaralarımızı hep birlikte saracağız. Evleri yanan vatandaşlarımızın evlerini onaracağız. Acil ihtiyaçları karşılamak için birimlerimiz teyakkuzda" dedi.