GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-08-2021 20:58   Güncelleme : 05-08-2021 20:58

Ankara Kulisi: Kabine Değişikliğinde Mutabık Kaldılar

Ankara Kulisi: Kabine Değişikliğinde Mutabık Kaldılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün (4 Temmuz Çarşamba) Yüksek Askeri Şura toplantısının ardından akşam saatlerinde MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi evinde ziyaret etti.
 
Erdoğan ve Bahçeli’nin bir araya geldiği görüşmeye ilişkin Cumhurbaşkanlığı’nın Twitter hesabından sadece “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi evinde ziyaret etti” açıklaması yapıldı.
 
Erdoğan ve Bahçeli’nin görüşmesine ilişkin hiçbir ayrıntı öğrenilemezken, Ankara kulislerinde ‘kabine değişikliği görüşüldü’ şeklinde dillendiriliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kafasındaki yeni oluşumu MHP liderine sunduğu ve mutabık kalındığı ileri sürüldü. 
Bu çerçevede Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yerine başka isimler atanacağı vurgulanırken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanısıra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın durumu hakkında kesin bilgi edinilemedi. 
Bilindiği gibi Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı ayrılacak. İki bakanlık yerine dört ayrı bakanlık ihdas edilecek. 
 
Ankara kaynakları yarın akşam olmasa da en geç Pazartesi günü kabine değişikliğinin gerçekleşeceğine kesin gözüyle bakıyor.