GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-08-2021 12:14   Güncelleme : 10-08-2021 12:14

Büyükşehir Meclisinde Söz Hakkı Gerilimi

Büyükşehir Meclisinde Söz Hakkı Gerilimi


Büyükşehir Belediye Meclisi'nin bugünkü oturumunda Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay ile Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar  arasında söz hakkı tartışması ve gerilimi yaşandı. 

Adana Büyükşehir Belediye Meclisinin Ağustos ayının ikinci oturumu bugün gerçekleştirildi. Gündem dışı konuşmalarla başlayan mecliste, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, işinin olduğu gerekçesiyle gündem maddelerinin okunmasının talimatını verdi. 

Bunun üzerine Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay ise bir dosyayı okumak istediğini belirtti. Karalar da, "Başkanım yarın konuşalım, rica ediyorum. 3 senedir konuşuyorsun ne zamandır sana bir şey söyledim. Gündeme geçiyoruz" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı, meclisin ne kadar sürdüğünün önemi olmadığını belirterek, "Adana Büyükşehir Belediye Meclisi ayda 4 yada 5 kere toplanıyor. Bunda da ne kadar sürdüğünün önemi yok. Bunun için seçildik. Meclisin olduğu gün sizin en önemli görevinizin olduğu gün. Meclis burası" diye konuştu.

Zeydan Karalar, "Ben Mustafa başkanı dinlemek istiyorum ancak kalkmak zorundayım. Yarın konuşuruz" 

Mustafa Çay'ın tepkisi üzerine Zeydan Karalar, "Sizin söyleyeceğiniz her şeye bizim söyleyecek bir cevabımız olur. Bizi tehdit mi ediyorsunuz Mustafa. Burayı ben yöneteceğim, siz yönetmeyeceksiniz. Bugün söz hakkı vermiyorum. Yarın konuşuruz" diyerek gündem maddelerine geçilmesi talimatını verdi.

Daha sonra ise Mustafa Çay ile meclis üyeleri arasında 'terbiyesiz' denmesiyle kısa süreli gerilim yaşandı.