GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-08-2021 08:27   Güncelleme : 18-08-2021 08:27

Emekli Trafik Polisini Satın Almacı Yaptı!

Emekli Trafik Polisini Satın Almacı Yaptı!
Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, emekli trafik polisini satın almanın başına getirdi. 
Kadir Aydar’ın elinden tutup önce meclis üyesi sonra Başkan Yardımcısı yaptığı Hülya Erdem, Ceyhan Belediye Başkanı seçildi seçileli olmadık işlere imza atıyor. 
Belediyeyi yönetme kapasitesinden yoksun olan Erdem, kurumun dizginlerini bir başkasına bıraktı. 
Son olarak Ceyhan Belediyesi’nin alım satım sorumluluğuna trafik polisi emeklisi getirildi. Başkan Erdem’e bu ismi empoze eden kişinin CHP’de çok güçlü biri olduğu, satın alma faaliyetlerinin bir ayağının da Adana’da bulunduğu öğrenildi. 
 
ŞİKAYETÇİ: HÜLYA ERDEM ARACI OLUYORDU!
 
Bilindiği gibi Ceyhan 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, eski Başkan Kadir Aydar’la birlikte yargılanan Hülya Erdem, 2 Temmuz tarihli duruşmada şok suçlamayla karşı karşıya kalmıştı. 
 Kendisinden Ceyhanspor’a yardım adı altında rüşvet istendiğini ileri süren müteahhit Nurettin Bozkurt, polisteki ifadesini tekrarlarken “İşlerimin hallolması için o dönemde Ceyhan Belediyespor Başkanlığını da yapan Başkan Yardımcısı Hülya Erdem bana aracı olarak geliyordu” iddiasında bulunmuştu. 
Sanık olarak ifade verirken salonda terlediği ve kekelediği görülen Hülya Erdem’in yanısıra  Kadir Aydar, Ceyhan Belediyesi İmar Müdürü Gül Derya Demir, Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can, İşadamı Murat İnanır ve Belediye personeli Şevket Açan davanın sanıkları arasında yer alıyor.