GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-08-2021 13:28   Güncelleme : 22-08-2021 13:28

Adana’da Öğretmenlerin Yüzde 84’ü Aşılandı

Adana’da Öğretmenlerin Yüzde 84’ü Aşılandı
 
Adana’da yeni eğitim öğretim yılı 6 Eylül’de olağanüstü tedbirler çerçevesinde başlayacak. İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, pandemi sürecinde yeni eğitim öğretim yılının nasıl geçeceğini editörümüz Ali Pekmezci’ye anlattı.

Buna göre;
Adana’da yeni eğitim öğretim yılında 508 bin öğrenci 30 bini geçkin öğretmen nezaretinde ders başı yapacak. Bu öğretmenlerin yüzde 84.2’si koronavirüs aşısı yaptırmış durumda. Okullar açılana kadar (hamileler dışında) sayı en yüksek seviyeye çıkarılacak. 
 
Okullarda maske ve hijyen noktasında her türlü ihtiyaçlar şimdiden hazır. Okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilere okul içerisinde maske takma zorunluluğunu tavizsiz uygulayacak. 
 
Öğrenci velileri, kantinciler ve servis şoförleri aşı veya PCR testi olmaksızın kesinlikle okullara alınmayacak.
 
Pansiyonlarda yemekhaneler ve etüd bölümleri başta olmak üzere tüm ortak alanlar kademeli bir şekilde kullanılacak. Böylelikle olası bir salgın halinde Eğitim öğretime ara verilmeden kısmi karantina uygulanacak. 
 
Bu tedbirler özel okulları da kapsayacak. İl Milli Eğitim yetkilileri, önümüzdeki haftayı tedbirler özel okul sahipleri yöneticileriyle tedbirleri istişare ederek geçirecek.