GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-09-2021 11:20   Güncelleme : 16-09-2021 21:28

​Temiz Bir Dünya, Temiz Adana!

​Temiz Bir Dünya, Temiz Adana!

 

Dünyanın en büyük sivil çöp toplama hareketi Let’s Do It! 18-19Eylül’de Türkiye’de de eş zamanlı büyük bir temizliğe hazırlanıyor.
 
2008 yılından bu yana çöp körlüğünü yenmek, atık bilinci ve farkındalık oluşturmak hedefiyle hareket eden Let’s Do It!hareketi, her yıl eylül ayında Dünya Temizlik Günü’nde 180 ülkede eş zamanlı çöp toplama etkinliği düzenliyor. Ülkemizde bu yıl 18-19 Eylül’de yapılacak olan etkinlik Adana Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ve gönüllülerin katılımı ile gerçekleşecek.
 
Etkinlik ile çöp körlüğü mücadelesinde önemli bir adım atılarak kitlesel farkındalık oluşturulmasının hedeflendiğini söyleyen Let’s Do It! Adana İl Temsilcisi Ebru Yılmaz yaptığı açıklamada, "Ülkemiz ve üzerinde yaşam sürdüğümüz küresel çevre adına; iklim değişikliği ile birlikte atık yönetimi ve çevre bilincinin gitgide önem kazandığı şu dönemde bilinçsiz tüketiminin olumsuz getirisi olan çöp körlüğüne dikkat çekmek hedefiyle bu yıl şehrimizde gerçekleştireceğimiz Dünya Temizlik Günü etkinlikleri için Adana'da Let's Do It! hareketini yapılandırmaya başladık.” dedi.
 
Çevre dostu herkesi yanımızda görmek istiyoruz
 
Büyük bir çevre temizliğine imza atacaklarını ve çevre dostu olan herkesi bu anlamlı etkinlikte yanlarında görmek istediklerini vurgulayan Ebru Yılmaz, "Bu yıl 18-19 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde çevre temizliği gerçekleştireceğiz.Organizasyonun gerçekleşmesinde büyük katkısı bulunan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar’a destekleri için çok teşekkür ediyoruz. Etkinliğimizde Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra sivil toplum kuruluşları, belediyeler, çevre platformları başta olmak üzere 7'den 70'e tüm çevre dostu gönüllülerini yanımızda görmek istiyoruz. Dünya Temizlik Günü etkinliğimize TEMA, UCİM, ÇÖLDER, Kızılay gibi STK’lar ve Arçelik, Beko, Gizerler başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluş da gönüllüleriyle katılım sağlayacak.” diye konuştu. 
 
Siz de gönüllü olabilirsiniz
 
Temizlik hareketinin bölge direktörleri ve il temsilcileri koordinasyonunda yaklaşık 400 gönüllü ile 19 Eylül Pazar günü saat 09.00-12:00 saatleri arasında Çatalan Örcün ormanlık alanında gerçekleştirileceğini söyleyen Ebru Yılmaz, gönüllü olmak isteyenlerin Let’s Do It! Türkiye web sitesi üzerinden veya sosyal medya hesaplarından bulundukları ildeki temizlik hareketi için saha gönüllüsü olabileceğini de sözlerine ekledi.