GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-09-2021 11:18   Güncelleme : 18-09-2021 13:05

Koray Sarısaçlı Kaçırıldı, Şüpheliler Gözaltında!

Koray Sarısaçlı Kaçırıldı, Şüpheliler Gözaltında!

Adana’da 50 milyon lira değerindeki hastanenin satış vekaletini vermekten vazgeçen hastane sahibi ve medikalci Koray Sarısaçlı’nın, Furkan Vakfı'yla bağlantılı olduğu öne sürülen 6 zanlı tarafından zorla kaçırıldığı ileri sürüldü. 
 
Sarısaçlı’nın, 2018 yılında Furkan Vakfı'na yapılan operasyonda vakfının gizli kasası olduğu öne sürülerek polis tarafından gözaltına alındığı ve ilk etapta tutuklanan 5 kişiden biri olduğu öğrenildi. Daha sonra dosyası ayrılan kişi tahliye edilmişti. 
Şok olay, Seyhan ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, iş yerinden çıkan Koray S. (46), arkasından yaklaşan bir otomobilden inen yüzü kapalı, eli ameliyat eldivenli kişilerce araca bindirilerek kaçırıldı.
İhbar üzerine bölgeye gelen Gasp Büro Amirliği ekipleri, şüphelilerin kimliklerinin belirlenmesi ve yakalanması için çalışma başlattı. Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, söz konusu aracın plakasının söküldüğünü ve içerisinde 4 kişinin bulunduğunu belirledi.
 
Polis ekipleri, şüphelilerin, kapatılan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı ile bağlantılı oldukları öne sürülen Yusuf T. (33), Haydar A. (39), Rıdvan T. (31) ile Erol A. (34) olduğunu ve şüpheli aracın da bölgede birkaç tur attığını gördü. 
 
Koray Sarısaçlı’nın kızı R.S. ile eski A.S.'ye ait yaklaşık 70 milyon TL değerinde çok sayıda arsa, iş yeri ve laboratuvarın satış vekaletinin, farklı tarihlerde şüphelilerden Yusuf T.'ye verildiği tespit edildi. Söz konusu iş yerlerinden birinin satış vekaletinin geçtiğimiz ay yine Yusuf T.'ye verildiği, sonrasında da Koray S. ile eski eşi A.S.'nin notere giderek vekaletin iptalini sağladığı öğrenildi.
 
Yusuf T., Haydar A. ile aracın sahibi Erdal E. yapılan eş zamanlı baskınlarda yakalandı. Ailesinin işkence gördüğünden endişelendiği Koray Sarısaçlı’nın ise izine henüz rastlanmadı.
 
Ayrıca, adreslerinde bulunmayan Rıdvan T., Erol A. ile onlara yardım ettiği belirlenen Emrah T.'yi yakalama çalışmalarının sürdüğü bildirildi. 
 
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Yusuf T., Haydar A. ile aracın sahibi Erdal E., çıkarıldığı nöbetçi sulh mahkemesince serbest bırakıldı. Savcılığın üst mahkemeye itirazı üzerine haklarında yakalama kararı çıkarılmasıyla yeniden gözaltına alınan Yusuf T. ile Haydar A., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.