YAŞAM
Giriş Tarihi : 18-09-2021 13:22   Güncelleme : 18-09-2021 13:22

Kızılay Gönüllüleri Bu Kez Çevre İçin Devrede

Kızılay Gönüllüleri Bu Kez Çevre İçin Devrede


Türk Kızılay Adana gönüllüleri, 18 Eylül Dünya Temizlik Günü'nde, “Başka Bir Gezegen Yok” sloganıyla temizlik için DSİ Piknik Alanı’nda çevre temizliği yaptı.

Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı ve Adana Kızılay gönüllülerinin katıldığı etkinlikte, DSİ Mesire Alanında bikiken çöpler temizlendi.  Mesire alanındaki kâğıt, plastik, metal ve şişe gibi atıkları toplayarak, farkındalık oluşturan Kızılaycılar, örnek bir çalışmaya daha imza attılar.

Türk Kızılay Adana Şube Başkanı Saygılı, temizliğinönemine dikkati çekerek,  gelecek nesillere daha yeşil ve temiz bir dünya bırakmak için toplumun tüm bireylerine görev düştüğünü bildirdi.

Saygılı, “Daha temiz bir gezegen, daha temiz ve daha yaşanır dünya için buradayız. Ailelerimiz çevre bilincini çok erken yaşlarda çocuklarına öğretirlerse bilinçli bir gençlikle gelecekte çevremizin daha özenil korunacağına inanıyoruz. Etkinliğimize katılan tüm Kızılay gönüllülerimize ve bize destek olan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.