GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-09-2021 08:23   Güncelleme : 20-09-2021 11:01

O İsim Nerede, Hüseyin Sözlü Orada!

O İsim Nerede, Hüseyin Sözlü Orada!
 
Adana geçmiş dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, sosyal medya üzerinden çıkışlarını sürdürüyor. Sözlü, Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın’ın (partideki ikinci adam), Ahmet Davutoğlu’na yönelik tepkisine destek verdi. Sözlü'nün bunu sıkça yapması dikkati çekiyor ve adaylık yatırımı olarak değerlendiriliyor. 

Yeniden BŞB adaylı olabilme konusundaki çabalarını sosyal medya zemininde de devam ettiren Hüseyin Sözlü, “Kendini Malezyalı gibi hissettiğini söyleyen Serok Ahmet acaba kendini hiç Türk hissettin mi ? Malezyalı olunca Commonwealth topluluğuna da bir bağ hissediyorsundur, ama dikkat et diz bağı olmasın bu ilişki!” paylaşımında bulundu. 
 
Bilindiği gibi, MHP Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, Ahmet Davutoğlu’na ilişkin şu sözleri sarfetmişti: 
 
“Serok Ahmet (Ahmet Davutoğlu) kamuoyunda ilgi görmeyince Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye sataşarak sesini duyurma derdine düşmüş. Hem de kendine “çok okuyan” süsü vererek..
Biz Serok Ahmet’in kaç kitap okuduğunu bilemeyiz ama kaç paralık politikacı olduğunu ve siyaseti neresinden okuyup ne anladığını çok iyi biliriz. Bu nedenle kendisine ayar verme derdinde değiliz. Çünkü ayar tutmaz. Ayarı külliyen bozulmuş..
Serok Ahmet’in politikadaki son tersten çıkışı, üç beş oy devşirmek hevesiyle güzide ilimiz Diyarbakır’a “Amed” demesi oldu..
Amed, sadece HDP’nin ve temsilcisi olduğu PKK’nın maksatlı olarak kullandığı bir isim. Bir atalar sözü de aklı arkasından giden Bay Serok’a gelsin: (Şaşkın ördek, başını bırakıp arkasından dalar)mış.”