KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 20-09-2021 10:36   Güncelleme : 20-09-2021 10:36

Altın Koza’da Hangi Filme Haksızlık Yapıldı!

Altın Koza’da Hangi Filme Haksızlık Yapıldı!
 
Yeniçağ Gazetesi yazarı gazeteci Mehmet Faraç, Altın Koza‘daki film kısırlığına dikkati çekip, Sen Ben Lenin filmine haksızlık yapıldığı eleştirisini dikkate getirdi. 
Faraç, gözlemlerini aktarırken şu görüşlere yer verdi: 
“Altın Koza'ya katılan filmler de, son yıllarda hem senaryo sıkıntısı hem de birbirine benzeyen konular ve anlatım biçimiyle, daralan ve açılım yapamayan sektörün üretim sıkıntısını bir kez daha gözler önüne serdi...
 
Filmlerin büyük bölümü ne yazık ki konu ve anlatım açısından dikkat çekici değildi... Bu durum ödüllendirmede de farklı tepkilere yol açtı.
 
Örneğin; en iyi film ödülü, film mi- belgesel mi olduğu net olarak anlaşılmayan"Yaramaz Çocuklar" adlı çalışmaya verilirken, tek bir mekanda sürükleyici bir gerilimi ayakta tutan ve adeta yıldızlar geçidi kadrosuyla dikkat çeken "Sen Ben Lenin" adlı yapımın jüriden hakettiği değeri görmediği tartışıldı... Bu film sadece izleyici ödülü aldı...
 
Ancak festivalin en önemli etkisi, geçmiş yıllarda da olduğu gibi darboğazdaki bir sanat dalına bir kez daha can simidi uzatılmasıydı..”