YEREL
Giriş Tarihi : 26-09-2021 11:12   Güncelleme : 26-09-2021 17:51

Adana 1954 FK, Emin Adımlarla…

Adana 1954 FK, Emin Adımlarla…

 

Adana'yı BAL liginde temsil edecek olan Adana 1954 FK yaklaşık 2 aydır kamp döneminde hazırlıklarını sürdürüyor. Hazırlıklar kapsamında Türk futbolunun köklü kulüplerinden olan SAPANCA GENÇLİK SPOR ile hazırlık maçı yapan Adana 1954 FK, 3-1'lik skorla maçı kazanırken futbol otoritelerinden de tam not aldı.  

MENDERES KUTLU : Amacımız TURUNCU BEYAZ renkleri eski günlerine döndürmek.

Adana 1954 FK Başkanı işadamı Menderes Kutlu adeta küllerinden yeniden doğan TURUNCU BEYAZ renklerin en büyük mimarı olarak biliniyor. Kutlu, " Bizim amacımız Adana futbolunda bir fark oluşturmaktı. TURUNCU BEYAZ renklerin o eski ihtişamlı günlerine hasret kalan Adana Spor camiasına bu özleminin son bulması için bu yola baş koyduk. Teknik ekip ve futbolcularımla birlikte kıymetli yol arkaşımlarımında desteği ile inşallah hedefimiz olan o eski günlerin ihtişamlı zamanlarını yeniden TURUNCU BEYAZ renklerle yaşamayacağız." dedi.

  

DOSTLUK MAÇINDA DEVLET PROTOKOLÜ

 

Maç öncesi karşılıklı hediyeleşme yaşanırken, her iki takımın başkanları maçı izlemeye gelen Devletin üst düzey bürokratlarına isimleri yazılı forma hediye ettiler. Kulüpten yapılan açıklamada. " Başkanımız Menderes Kutlu ve Sapancaspor Kulüp Başkanı Adil Köseoğlu Sakarya İl Jandarma Komutanı Sn. Aydın Kutlu'ya, Sapanca İlçe Jandarma Komutanı Sn. Recep Çelik'e, Sapanca Belediye Başkanı Sn. Özcan Özen'e, Sapanca İlçe Emniyet Müdürü Sn. Cihat Kayaer'e, Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Kemal Cenk Erdem'e, Düzcespor Kulüp Başkanı Sn. Gökhan Kasapoğlu'na, Sakaryaspor Kulüp Başkanı Sn. Cumhur Genç'e, Sapanca Belediyesi Eski Başkanı Sn. Osman Nuri Erdoğan'a ve İş adamı Sn. Olgun Aydın'a forma hediye etti. Kendilerine teşekkür ediyoruz." denildi.

 

AHMET SEL TAKIMIN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ

 

Öte yandan Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel Adana 1954 FK'nın en fanatik taraftarı ve destekçisi olarak hem kamp döneminde hemde yapılan hazırlık maçlarına katılım sağlayarak kulübe olan desteğini her fırsatta gösteriyor.