YAŞAM
Giriş Tarihi : 26-09-2021 13:32   Güncelleme : 26-09-2021 13:32

Adana’da Enerjide Örnek Proje!

Adana’da Enerjide Örnek Proje!


Adana İl Sağlık Müdürlüğü Covid-19 pandemisi ile mücadelede 24 saat kesintisiz hizmet veren sağlık tesislerinde kullanılan ve giderek artan enerji ihtiyacını karşılamak için örnek bir çalışmaya imza attı. Bu proje ile hastanelerde yüzde 20 enerji tasarrufu hedefleniyor

ÇKA (Çukurova Kalkınma Ajansı) tarafından başarılı bulunarak destek alan bir Enerji Yönetim Sistemi projesinin açılışında konuşan Adana İl Sağlık Müdürlüğü Ar-Ge ve Proje İl Koordinatörü Endüstri Yüksek Mühendisi Reşat Arlıer, "Dışa bağımlı olduğumuz enerji birim maliyetlerini düşürerek, enerji politikalarını sürdürülebilir hale getirmeyi ve son dönemde artan çevre ve yenilenebilir enerji çalışmalarını Adana'ya kazandırmayı amaçlıyoruz" şeklinde konuştu. 
Yapılan açıklamaya göre Arlıer, "Pandemi ile artan cihaz kullanımı ve giderek artan enerji tüketimi daha iyi planlayarak sağlık çalışanlarımızın verdiği mücadeleye mühendislik hizmetleri olarak kesintisiz ve konforlu hale getirmeye çalıyoruz. Bu proje ile hastanelerimizde yüzde 20 enerji tasarrufu hedefliyoruz" dedi. 

Enerji Yönetim Sistemi kuran ilk sağlık müdürlüğü olduklarını belirten Arlıer, proje kapsamında teknik birimlerde çalışan 100 mühendis, teknisyen ve yöneticinin eğitim aldığını da kaydetti.