SAĞLIK
Giriş Tarihi : 27-09-2021 08:47   Güncelleme : 27-09-2021 08:47

“Üniversitelerde Aşı İstasyonları Kurulmalı”

“Üniversitelerde Aşı İstasyonları Kurulmalı”


Adana Tabip Odası Başkanı Selahattin Menteş, üniversitelerin yüzyüze eğitime başlamasına dikkat çekerek, aşılama istasyonları kurulması gerektiğini söyledi.

Selahattin Menteş, “Üniversitelerimizin açılacağı şu günlerde amfilerin ve dersliklerin kalabalığı düşünülerek sayılar ayarlanmalı, üniversitenin çeşitli bölgelerine aşılama istasyonları kurulmalıdır” dedi.

Adana Tabip Odası’nda bir araya gelen Adana Tabip Odası Başkanı Selahattin Menteş ve Genel Sekreter Ahmet Suntur, Adana Eğitim İş Şube Başkanları Seher Emre ve Emin Erkan Şenol, Eğitim Sen Şube Başkanı Hüseyin Kaya, Çukurova Öğretim Elemanları Derneği Başkanı Doç. Dr. İlker Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyesi Oya Katırcı, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Adana Şube Başkanı Ayşe Türel Kırdök, okullarda öğrencilerin güvenli eğitim alması amacıyla karşılaşılan sorunları masaya yatırdı.

Adana Tabip Odası Başkanı Menteş, çözüm önerilerinin sunulduğu toplantıda katılımcılar adına yaptığı açıklamada, pandemiden kurtulmada en etkin çözümün aşı olduğunu vurguladı.