GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-09-2021 09:34   Güncelleme : 29-09-2021 09:34

Hülya Erdem’in Kaderi Kocasıyla Aynı

Hülya Erdem’in Kaderi Kocasıyla Aynı


Milli Emlak’ta ‘belgede sahtecilik’ yöntemiyle yapılan bir dolandırıcılık olayı mercek altına alındı. Cumhuriyet savcısı, devlet memurlarının soruşturulması için düğmeye bastı. 

Olayın yaşandığı Batı Emlak’ta müdür yardımcılığı görevini, daha önce, Ceyhan Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Evrakta Sahtecilik” suçlamasıyla 1 yıl 3 ay ceza alan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem’in eşi E. E. yapıyor. Dolandırıcılık iddiasında adı geçen ve kendini Valilik personeli olarak tanıtan Özlem Y.’nin Hazine arazileriyle ilgili bilgileri E.E.’den aldığı ileri sürülüyor.

KOCASI GİBİ HÜLYA ERDEM DE YARGILANIYOR 

Bunun yanısıra Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem de görevden el çektirilen eski Başkan Kadir Aydar‘ın da sanığı olduğu davada yargılananlar arasında. 

Ceyhan 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmalarda kendisinden Ceyhanspor’a yardım adı altında rüşvet istendiğini ileri süren müteahhit Nurettin Bozkurt, “İşlerimin hallolması için o dönemde Ceyhan Belediyespor Başkanlığını da yapan Başkan Yardımcısı Hülya Erdem bana aracı olarak geliyordu. ” iddiasında bulunmuştu.