GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-10-2021 16:41   Güncelleme : 01-10-2021 16:41

Uyuşturucu Sanığına 12.5 Yıl Hapis…

Uyuşturucu Sanığına 12.5 Yıl Hapis…


Adana'da uyuşturucu ticareti yaptığı gerekçesiyle yargılanan sanığa 12 yıl 6 ay hapis ve 25 bin lira adli para cezası verildi.

13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık L.K. bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Sanık avukatı ise duruşma salonunda hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasında, sanığın, polis ekiplerince ikametinde sentetik uyuşturucu satarken yakalandığını belirtti.

Savcı, olay tespit ve yakalama tutanağı da dikkate alınarak L.K'nin "uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan cezalandırılması ve mevcut halinin devamına karar verilmesini istedi.

Sanık L.K, savunmasında, uyuşturucu satmadığını ileri sürdü.

Suçlamaları kabul etmeyen L.K, "Hakkımdaki tanık beyanları doğru değildir. Tahliyeme ve beraatime karar verilmesini talep ederim." dedi.

Mahkeme heyeti, "uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan 12 yıl 6 ay hapis ve 25 bin lira adli para cezasına çarptırdığı L.K'nin tutukluluk halinin devamına karar verdi. (AA)