KADIN
Giriş Tarihi : 03-10-2021 13:58   Güncelleme : 03-10-2021 13:58

Kadına Yönelik Şiddet Ele Alındı

Kadına Yönelik Şiddet Ele Alındı

 

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı, Çukurova Kalkınma Ajansında Vali Süleyman Elban'ın başkanlığında kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum  kuruluşutemsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Eylem Planı çerçevesinde düzenlenen toplantıda; şiddetle mücadelede yol haritası değerlendirilerek gerçekleştirilmesi gereken çalışmalar ve kurumlar arası iş birliği hususlarında önemli kararlar alındı.

Toplantıda konuyla alakalı kısa bir açıklamada bulunan Vali Elban, toplumun huzurlu olabilmesinin kadınların huzurlu ve mutlu olabilmesiyle doğru orantılı olduğunu söyleyerek "Kadın, hayatın yarısıdır. Kadın, terazinin bir kefesidir. Yaşamın iki büyük ortağından biri kadınken hiç tasvip etmediğimiz, bizleri derinden yaralayan hadiselere şahit olabiliyoruz.”  dedi.

Şiddetin hiçbir türlüsünün kabul edilemeyeceğini ifade eden Vali Elban, kadınlara yönelik şiddete karşı da sıfır tolerans göstereceklerini belirterek tüm şiddet türlerinin bitirilmesi temennisiyle sözlerini noktaladı.

Sunum ile devam eden toplantı yapılan değerlendirmelerin ve görüş alışverişinin ardından sona erdi.