GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-10-2021 17:21   Güncelleme : 03-10-2021 18:21

Emniyete 123 Araç Hibe Edildi

Emniyete 123 Araç Hibe Edildi


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bugün Adana’da bir dizi etkinliğe katıldı. 

Süleyman Soylu'nun katılımıyla, iş dünyası ve Adana Polis Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneği, 123 adet aracı Adana Emniyet Müdürlüğü'ne hibe etti.

Bugün, ayrıca Ankara'dan da birçok ismin katıldığı güvenlik toplantısı basına kapalı olarak gerçekleştirilmişti. 

Daha sonra Adana Emniyet Müdürlüğü bahçesinde araç teslim törenine katılan Süleyman Soylu ardından muhtarlarla bir araya gelecek.

İçişleri BakanıSüleyman Soylu, hibe töreninde Türkiye'de yaşanan sel ve orman yangınları gibi afetlerle ilgili "Türkiye'nin birçok yerinden insanlar yardım gönderdiler, destek oldular. Devletimiz, hükümetimiz elinden gelen her şeyi yaptı. Sadece evi yanan, evini, işini, dükkanını, sanayi sitesini su basan, sel götürenlere değil, aynı zamanda her birini kucaklayan bir anlayışı ortaya koyduk." dedi.

Bakan Soylu, İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen, emniyete tahsis edilen yeni araçların hizmete alınması töreninde, büyük ve asil bir milletin çocukları olduklarını söyledi.

Aynı zamanda dünya için de geçmiş ve gelecek için de önemli bir coğrafyanın çocukları olduklarını belirten Soylu, şöyle devam etti: 

"Burada zor zaman diliminde de iyi günümüzde de kötü günümüzde de zorluğumuzda da kolaylıklarımızda da medeniyetimizin de tarihimizin de bize eklediği sorumluluklarını yerine getiren bir milletiz. Zengin olduk diye şımaran bir millet değiliz, sırtımızı günümüze dönen bir millet değiliz, değerlerimizden ayrılan bir millet değiliz, komşumuzu unutan bir millet değiliz. Batı'ya tapınarak onların değerlerine tabii olan bir millet de değiliz. İlmin, fennin, sanatın ama insanlığın da varlığını bilen bir anlayışı gerçekleştiren bir milletiz. ve bugün de en güzel ama en güzel numunesini burada ortaya koyuyorsunuz."