GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-10-2021 22:17   Güncelleme : 05-10-2021 22:23

“Adana’da Açılışlar Gerçekleştirilecek”

“Adana’da Açılışlar Gerçekleştirilecek”


AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında gerçekleşen Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantıları devam ederken önemli açıklamalarda bulundu.

Terörle mücadele operasyonlarının hız kesmeden devam ettiğini ifade eden Çelik, saldırılara karşı en büyük mücadelenin verileceğini kaydetti. Devam eden operasyonların etkili bir şekilde sürdüğünü söyleyen Çelik, "Teröre geçit vermeyecek bölge halklarının geleceğini koruyacak bu güçlü mücadeleyi vermeye devam edeceğiz" dedi.

İlk olarak haber portalımızın dün duyurduğu gibi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumartesi günü Adana'ya bir ziyaret gerçekleştireceğini söyleyen Çelik, Adana'da tamamlanan pek çok yatırımın da açılışının gerçekleşeceğini kaydetti.

"YAPILAN AÇILIŞLAR BU YALAN SİYASETİNİ ÇÖKERTİYOR"

Dünyanın pek çok yerinde pandeminin olumsuz etkileri sürerken Türkiye'de yatırımların devam ettiğini belirten Çelik, "Hiçbir iyi niyete dayandığını düşünmediğimiz şeklinde AK Parti döneminde fabrikalar kurulmadı diyerek yalan siyaseti yapılıyor. Yapılan açılışlar bu yalan siyasetini çökertiyor. Ankara dışına çıkmayanların herhangi bir değerlendirmesinin doğru olduğunu düşünmek doğru değil. 2020-21 yılları arasında toplam kayıtlı istihdamımız daha fazla bir şekilde artmıştır. Bu artışla birlikte sanayi kayıtlı istihdamı 4 milyon 671 bini geçmiştir. Türkiye'de OSB sayısı 325'e ulaşmıştır. Buradaki toplam istihdam da büyük bir başarı 2 milyon 130 bin kişiye ulaşmıştır. Pandemi sürecine rağmen OSB elektrik kullanım ihtiyacı buradaki çalışma ve üretimin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Bunlar yalan siyasetini çökerten en güçlü tez, en güçlü argümandır" dedi.

Türkiye'nin yatırım açısından güvenli bir ülke olduğunu, yatırım üssü haline geldiğinin dünyanın her yerinde gözlemlenen bir durum olduğunu belirten Çelik, "Pandemi bir kez daha gösterdi, insanlığın geldiği aşamada ortaya koyulan çılgın yarışlar, insanı yok edecek, gezegeni yok edecek sonuç doğurabiliyor. Yeşil kalkınma devrimini bir vizyon olarak sıkı bir şekilde takip ettiğimizi ifade etmek isterim." şeklinde konuştu.