YEREL
Giriş Tarihi : 12-10-2021 17:03   Güncelleme : 12-10-2021 17:03

“Otogar ve Hal’in Yeri İyi Değil”

“Otogar ve Hal’in Yeri İyi Değil”


Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, otogar için çalışma başlattıklarını belirterek, "Otogarın da sebze halinin de çok geniş yerlere taşınması gerekiyor" tesbitinde bulundu.  

MHP Grup Başkanvekili Cemal Demirdağ, Adana Büyükşehir Belediye Meclisinin Ekim ayı ikinci oturumunda, gündem dışı söz alarak, merkez otogar için bir yenileme çalışması veya bir tadilat projesinin olup olmadığını sordu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, otogar için çalışma başlattıklarını vurgulayarak, "Otogarın da sebze halinin de aslında çok geniş yerlere taşınması gerekiyor. Ama otogarda iki görüş var. Eğer iyi bir yer bulamazsak aynı yerinde onu bir projeyle katlı otopark yapılabilir, arkadaşlarımız çalışıyorlar, acele de etmiyoruz" dedi.

Demirdağ ayrıca, çalışanların ödenemeyen ikramiyeleri ile ilgili bir çalışmanın yapılıp yapılmadığını sorunca, Başkan Karalar, "Bizi izlemeye devam edin" diye cevap verdi.

Demirdağ da "Hep izliyoruz ama bir cevap verirseniz daha iyi olur" sözüne Karalar, "Bugün maaşlar yattı, 12'sinde 13'ünde vereceğiz" diye konuştu.

Daha sonra 12 teklif ilgili komisyonlara oy birliğiyle havale edildi.