YAŞAM
Giriş Tarihi : 13-10-2021 14:35   Güncelleme : 13-10-2021 14:35

Fitness Şampiyonası’nda Çukurova Rüzgarı

Fitness Şampiyonası’nda Çukurova Rüzgarı

 

Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu bünyesinde düzenlenen Çocuk Fitness Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri 8-10 Ekim tarihlerinde İzmir’in Selçuk ilçesinde yapıldı. Toplam 60 sporcunun katıldığı Şampiyonaya Çukurova Üniversitesi Spor Kulübü de 13 sporcu ile katıldı. Ç.Ü. Spor Kulübü yarışmalarda 4 birincilik, 3 ikincilik ve 1 üçüncülük derecesi ile çeşitli kategorilerde 8 derece elde etti. 
Gazi Mustafa Kemal Spor Salonu’nda gerçekleştirilen şampiyonanın ödül törenine İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Federasyon yetkililerinin yanı sıra Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Niyazi Kurt, Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel de katıldı. 
Çocuk Fitness Türkiye Şampiyonası’nda Çukurova Üniversitesi Spor Kulübü sporcularından Duru Adalı 14-15 yaş kategorisinde, Ecrin Ceylin Erikçi 13 yaş kategorisinde, Deniz Canlı 10 yaş kategorisinde, Şerife Mehpeyker Öztürk de 9 yaş kategorisinde Türkiye birincisi oldu. Derece alan diğer sporcular ve dereceleri ise şöyle: 
14-15 yaş kategorisi Türkiye 2.si Asel Varan
10 yaş kategorisi Türkiye 2. Ada Yalçın
12 yaş kategorisi Türkiye 2.si Elif Ece Kuren
8 yaş kategorisi Türkiye 3.sü Ada Alpsar
10 yaş kategorisi Türkiye 4.sü Ece Altundamla
12 yaş kategorisi Türkiye 4.sü Tuana Vahapoğlu
7 yaş kategorisi Türkiye 5.si Kayra Tokel
9 yaş kategorisi Türkiye 5.si Sahra Oğuz
13 yaş kategorisi Türkiye 5.si Zeynep Nar
Ç.Ü. Spor Kulübü sporcularını hazırlayan antrenörler Ç.Ü.Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Sibel Vural Madenoğlu, Berna Sevim Özbezek ve Kasım Uluğ sporcuları ile gurur duyduklarını belirtirken cimnastik sporunun çocuklarda düzgün bir fizik gelişimi sağlamasının yanı sıra akademik hayatlarında başarıya ulaştırabilen analitik düşünmeyeteneğini geliştirdiğini söyledi. 
Öğretim Üyesi Sibel Vural Madenoğlu, “Küçük yaşlardan itibaren birlikte yol aldığımız sporcularımız kuvvet, esneklik, dayanıklılık temelinden yola çıkarak akrobatik hareketler vekoreografi ile şampiyonada kulübümüzü en iyi şekilde temsil ettiler. Bu başarıdan dolayı sporcularımızı ve ailelerini kutluyorum.” dedi.