YAŞAM
Giriş Tarihi : 19-10-2021 10:37   Güncelleme : 19-10-2021 10:37

Sokak Hayvanlarına Yardım Eli…

Sokak Hayvanlarına Yardım Eli…


Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Av. Ali Mert Karakılçık, Komisyon Başkan Yardımcısı Av Özge Buğa, Yürütme Kurulu Üyeleri Av Gökçe Doğan, Av. Buse Gül Yıldız ve Av. Simge Anlı özel araçlarıyla yanlarında götürdükleri 120 kilo mama ile Seyhan Baraj Gölü çevresinde terkedilmiş sahipsiz hayvanları beslediler.  

Hayvanları doyururken, hasta ve ölmek üzere olan bir sokak köpeği gören avukatlar, can çekişen hayvanı tedavi edilmesi için kendi imkanları ile hızlıca bir veteriner kliniğine götürdüler. Burada sokak köpeğine müdahale eden veteriner hekim, durumunun artık iyi olduğunu ve tedavisinin bir süre daha devam edeceğini söyledi. 

Sahipsiz hayvanları beslemeye devam edeceklerini belirten Komisyon Başkanı Av. Ali Mert Karakılçık,  “Toplumda her türlü canlıya sevgi ve saygı temel prensip olmalıdır. Biz bu bilinçle yola çıktık. Dilsiz dostlarımızın kimsesi yok. Onların bizden istedikleri bir kap su ve biraz yiyecek. Karınca kararınca her yurttaş üstüne düşen bu sorumluluğu yerine getirirse sorun kalmaz. Yeter ki biraz anlayış gösterelim” dedi.