GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-10-2021 20:28   Güncelleme : 24-10-2021 21:36

Saha Dışında da Gerginlik Yaşandı

Saha Dışında da Gerginlik Yaşandı


Adana Demirspor ile sahasında 1-1 berabere kalan DG Sivasspor'da Teknik Direktör Rıza Çalımbay maçın ardından hakemlere tepki gösterirken, gergin bir maç olduğunu belirten ADS Teknik Direktörü Vincenzo Montella da "Bir puan aldık ama çok gerildik. Oyundan uzaklaştık. Sivasspor'dan daha üretkendik ama istediğimiz sonuç olmadı. Bir puan, bir puandır. İkinci yarıda oyun oynanmadı, sadece gerilim oldu. Bu futbola da yansıyor, hiç iyi bir durum değil." şeklinde konuştu.

Son düdük çaldığında Sivassporlu futbolcular büyük üzüntü yaşarken, iki takım yedek kulübeleri arasında gerginlik yaşandı. Bazı Sivasspor ve Adana Demirsporlu oyuncular, koridordaki tartışmayı önlemek için çaba sarf etti. Olay polis ve güvenlik görevlilerinin araya girmesiyle son buldu.

Bu arada Adana Demirsporlu futbolcuların maç sonu gazetecilere küfrettiğini ileri sürerek duruma tepki gösteren Sivaslı basın mensupları, basın toplantı salonunu terk ederek olayı protesto etti. 

Adana Demirspor Teknik Direktörü Vincenzo Montella'nın salona girmesinin ardından bir gazeteci durumu Montella'ya aktardı ve ardından toplantıyı terk ettiler. 

Öte yandan Sivasspor’un hocası Çalımbay, "Bu kadar kolay oyuncu atılmaz, yazık günah. Büyük takımlardan bu şekilde bir tane oyuncu atsınlar da göreyim. Hakemin yönetimi hem taraftarı hem de bizi gerdi. Hem Adana Demirspor hem de biz sinirlendik" dedi. 

Deneyimli teknik adam, "Maçı kazanmak için sahaya çıktık. Bu kadromuzdan da belli oluyor. Gerçekten iyi de başladık. Golü bulduk. Hiç bir problem yoktu. Hakem arkadaş bizi 10 kişi bırakana kadar sorun yoktu. 

Ne zaman 10 kişi bıraktı maçın seyri değişti. Sonrasında da dengeyi kuramadık. Bu kadar kolay oyuncu atılmaz, yazık günah. Büyük takımlardan bu şekilde bir tane oyuncu atsınlar da göreyim. Hakemin yönetimi hem taraftarı hem de bizi gerdi. Hem Adana Demirspor hem de biz sinirlendik. Futbola gelince, 10 kişi kaldık. Oyuncumuz atılmasaydı gayet iyi şekilde mücadele ediyorduk. Oyuncumuzu atması maçın kaderini belli etti” değerlendirmesinde bulundu.