EKONOMİ
Giriş Tarihi : 27-10-2021 11:23   Güncelleme : 27-10-2021 11:32

Türkiye’nin Konuştuğu İşveren: Yıldız!

Türkiye’nin Konuştuğu İşveren: Yıldız!


İşçilerine yemekhanede verdiği sürpriz zam müjdesiyle Türkiye gündemine oturan Atlas Denim’in Yönetim Kurulu Başkanı Beytullah Yıldız, editörümüz Ali Pekmezci’ye konuştu. 

Türkiye’nin içinde bulunduğu problemlerden paylaşma ve dayanışma duygularıyla çıkılabileceğini vurgulayan Beytullah Yıldız, “Sadece asgari ücretle bir evin geçinmesinin mümkün olamayacağının idraki içindeydim. Ne yapabilirizi düşündük ve çalışanlarımıza kendi irademizle bir zam gerçekleştirdik. Bu konuda huzurluyuz, eğer öncü olabileceksek mutluyuz.” dedi. 

Zeytini sofrada bölerek yiyen bir aile yapısından geldiğini hatırlatan Yıldız, şöyle devam etti:

“Bin 700 çalışanımız var. Yönetim kurulu olarak aldığımız kararı emekçi kardeşlerimize bizzat duyurdum. O an gözlerindeki ışıldamayı gördüm. Çalışan arkadaşlarımızdan cep telefonuma 300’den fazla teşekkür mesajı geldi. Hepsine teşekkür ediyorum. Bunlar güzel şeyler. Olması gereken şeyler. İşletmemizin bulunduğu AOSB’de bazı işveren dostlarımızın da böyle bir hazırlıkta olduğunu duydum. Mümkün olabilirse fevkalade sevinirim.”

DÜNKÜ İLGİLİ HABERİMİZ:

Tekstil sektöründeki faaliyetleriyle 3 yılda İSO İkinci 500 listesine 37’nci sıradan girmeyi başaran Atlas Denim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Beytullah Yıldız, çalışanlarına sürpriz zam kararını yemekhanede açıkladı. 

Beytullah Yıldız, işçilere hitaben bir konuşma yapıp ücretlere zam yaptığını duyurdu. Atlas Denim, bugüne kadar asgari ücret ödediği işçilere Ekim ayı dahil olmak üzere 3 bin 400 lira net maaş verecek. 

Ayrıca 2022’de, Yönetim Kurulu'nun karar aldığı zamların üstüne eklenerek yeni ücretler belirlenecek. Çalışanlar gelişmeyi memnuniyet ve sevinçle karşıladı. 

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) faaliyette olan 328 Picanol Optimax I tezgâhı ve bin 200'e yakın çalışanı ile Atlas Denim, Türkiye'nin en büyük entegre tesislerinden biri.