GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-10-2021 17:59   Güncelleme : 30-10-2021 17:59

Erdinç, Parti Eğitimlerini Değerlendirdi

Erdinç, Parti Eğitimlerini Değerlendirdi


AK Parti Genel Merkezi tarafından 'Bu Hikayenin Kahramanı Sensin' teması ile düzenlenen ve 2 gün sürecek olan teşkilat akademisinin Diyarbakır eğitimleri başladı. AK Parti Adana Milletvekili ve Diyarbakır İl Koordinatörü M. Şükrü Erdinç, eğitim çalışmaları ile ilgili açıklama yaptı. 

Erdinç, partileri tarafından yapılan çalışmaların hayırlı olması temennisinde bulunarak, "Bugün Diyarbakır başta olmak üzere Güneydoğu Anadolu bölgemiz ve Doğu Anadolu bölgemizdeki birçok ilimizde AR-GE ve Eğitim Başkanlığımız AK Parti Genel Merkez ARGE ve Eğitim Başkanlığımızın öncülük ettiği teşkilat akademisi programına katılıyoruz. 
Bildiğiniz gibi teşkilat eğitimi ve özellikle de siyasette eğitim AK Parti'nin başlattığı ve bugüne kadar başarılı bir şekilde yürüttüğü çalışmalar AR-GE ve Eğitim Başkanlığımız bugüne kadar siyaset akademisi adı altında gerçekleştirildi. Bugün de sadece teşkilatlarımıza yönelik siyaset akademisi geçmişte vatandaşlarımızın da dahil olduğu bir durumdu ama bu sadece teşkilatlarımızın ana kademe il ve ilçe teşkilatlarımız yedekleriyle birlikte mahalle başkanlarımız, kadın ve gençlik kolları il ve ilçe teşkilatlarımız olmak üzere bütün kuruluşların yer aldığı eğitim programı 2 gün sürüyor. Totalde 10 haftalık bir periyoda yayıldı, 81 ilde. 7 Ekim Perşembe günü Cumhurbaşkanımız Liderlik Akademisi'nde bu eğitimin başlangıç konuşmasını yaptı. O günden bu yana geçen süre zarfında yaklaşık 25 gündür Türkiye genelinde bu çalışmalar yürüyor. İnşallah Aralık ayı sonunda bitirmeyi hedefliyoruz. Tüm teşkilatlarımızı 12 başlık adı altında farklı konuşmacılarla eğitmeyi planlıyoruz." şeklinde konuştu.