GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-10-2021 18:08   Güncelleme : 30-10-2021 18:08

Soner Çetin: Ali Erbaş’ı Kınıyorum

Soner Çetin: Ali Erbaş’ı Kınıyorum


Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında Uğur Mumcu Meydanı'nda düzenlenen konser etkinliği öncesinde sahneye çıkarak konuşma gerçekleştirdi. Çetin'in hedefinde Diyanet İşleri Başkanlığı vardı.

Başkan Çetin, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından cami hocalarına gönderilen son Cuma namazı hutbe metninde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na yer verilirken, Atatürk'ten bahsedilmemesine sert tepki gösterdi.

Diyanet'i eleştiren Çetin, "Bu güzel günde beni çok üzen bir hadise yaşandı. Biliyorsunuz tüm camilerde ortak hutbe okutuluyor. Bugün Cuma biliyorsunuz, beni çok kişi aradı. Arayan herkes Cuma hutbesinde 29 Ekim'den bahsedildiğini ancak Atatürk'ten bahsedilmediğini söyledi. Ben buradan, Adana'dan Cuma hutbesinde 29 Ekim'den bahsedip Atatürk'ten bahsetmeyenleri lanetliyorum, kınıyorum. Herkesin vicdanına bırakıyorum. Bu olumsuz konuyu burada dile getirmek istemezdim ama artık yeter! Diyaneti kuran da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Bugün Atatürk'ten bahsetmeyen Diyanet İşleri Başkanlığı'nı bir kez daha kınıyorum. Cumhuriyet, sonsuza kadar yaşayacak. Hiç endişeniz olmasın." dedi.