YAŞAM
Giriş Tarihi : 31-10-2021 11:00   Güncelleme : 31-10-2021 11:00

Saygılı: 2030 Hedeflerimize Yürüyoruz

Saygılı: 2030 Hedeflerimize Yürüyoruz

 

Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı, 1868 yılından günümüze kadar savaş ve doğal afetler karşısında insanlar arasında ayrım gözetmeksizin, dünyanın en ücra yerlerinde bile mazlumlara ve mağdurlara tüm zorlu koşullara rağmen karşılık beklemeksizin şefkat elini uzatan Kızılay’ın, 2030 vizyonuna gönüllü ordusu ile ilerlediğini belirtti.

Saygılı, Kızılay Genel Başkanı Dr. Ekrem Kınık ve yönetim kurulunun yaptığı Adana ziyaretinin teşkilata ayrıca bir heyecan kattığını, merkez karar yönetim kurulunun uzun yıllar aradan sonra ilk kez Adana’da toplandığını ifade ederek, “Bu buluşmada gönüllü ordumuzun heyecanını görmek bizleri çok mutlu etti” dedi.

29 Ekim 4 Kasım tarihleri arasındaki Kızılay Haftasını kutlayan Saygılı, Türk Kızılayı’ın dünyanın neresinde olursa olsun din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin  acıları hafifletmeye çalışan, yaraları saran, özverili çalışmaları ve yürüttüğü bu anlamlı vazife ile halkımızın gönlünde taht kurmuş, ülkemizin yüz akı bir kurum olduğuna vurgu yaptı.

Saygılı, 2021’in gönüllü yılı ilan edildiğini ve bu yılda binlerce genç gönüllünün aralarına katıldığını ifade ederek, “Türk Kızılay Gönüllüsü; sağduyusunu, vicdanını, hoşgörüsünü, şefkatini ve iyilikseverliğini insanlığa hizmete dönüştüren, Türk Kızılay Temel İlkelerini ve Kurumsal Değerlerini samimi olarak benimseyen, içselleştiren, tutum, davranış ve hizmetlerine yansıtan, insan ızdırabını dindirmek için fedakârca hizmet üreten kişidir” dedi.

Genel merkez yöneticilerinin Adana ziyaretinde gönüllü ordusunun yaptıkları çalışmalarla büyük takdir topladığını belirten Saygılı, şunları kaydetti;

“Kentimizin Seyhan ilçesinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere butik mağazasının açılışını Genel başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimizin katılımıyla yaptık.  Bu mağaza sayesinde ihtiyaç sahipleri giyim eşyalarını kendileri rahatça seçip alabilecek. Yine Çukurova ilçemizin Gönüllü Merkezimizin açılışını yaptık. Bu merkezde gençlerimiz düzenli şekilde gelip Kızılay eğitimi alacaklar. Hem öğrenip hem sahada uygulayacaklar.”

Saygılı, “Genel merkez yönetim kurulumuz; Adana’daki tüm ilçelerimizdeki gönüllerimiz, teşkilatımızın bütün birimleriyle ana kademe Kızılay Kadın,  Genç Kızılay,  Kızılay Engelsiz ve tüm gençlerle bir araya geldi. Geniş katılımla gerçekleşen toplantımızda 2030 vizyonunu konuştuk. Gençlere yeni hedefler ve vizyonlar koyarak 2021 yılının Gönüllülük Yılı ilan edildiği bu süreçte işin ucundan tutmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.